css چیست و چه وظیفه ای را دارد

بروزرسانی شده در ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
css چیست و چه وظیفه ای را دارد
زمان مطالعه : 3 دقیقه 464 بازدید 0 نظر

در این مقاله میخوام به صورت خیلی ساده بیان کنیم css چیست و چه وظیفه ای را بر عهده دارد.

 اگر یک وب سایت کلی را در نظر بگیرید مانند وب سایت textjunlge.com

 برای اینکه بخواهیم چنین وب سایتی رو پیاده سازی کنیم در قدم اول نیاز داریم که اسکلت این وب سایت را پیاده سازی کنیم.پیاده سازی یک وب سایت با استفاده از html انجام میشود تقریبا همه چیز در دنیای واقعی برای اینکه کاملا پیاده سازی شوند نیاز به یک اسکلتی دارند مانند انسان ، خانه ، ماشین و ....هر چیزی را که در نظر بگیریم و بعد به آن متریال هایی اضافه میشه تا در نهایت محصول نهایی پیاده سازی می شود در انسان این متریال ها عضله پوست و مو و موارد مختلف می باشد و توی خونه ها سیمان و گچ و موارد مختلف دیگر است.

 اما در وبسایت ها این متریال که به ما کمک می کند به اسکلت وبسایت  زندگی بدهیم سی اس اس  است که مثلاً به ما این اجازه را می‌دهد که اندازه یک عکس را مشخص کنیم یا رنگ یک دکمه را مشخص کنیم و کار های مختلف دیگر 

 

 

وب سایت بدون css مانند یک انسان بدون عضله و پوست  می باشد و  فقط یک اسکلت خالی است ،  در وب‌سایت برای هر المنتی  یک css تعریف می شود.

در این قسمت میخوام فرق یک سایت بدون css  و با css رو بهتون بگم 

قسمت هدر وب سایت  textjunlge.com بدون استفاده از css 

html

 

قسمت هدر وب سایت  textjunlge.com با استفاده از css 

html and css

وبطور کلی :

کدهای CSS دستوراتی هستن که توسط اون‌ها می‌تونیم تمامی خصوصیات ظاهری صفحه وب‌سایت رو تعیین کنیم. بنابراین شما توسط کدهای HTML، اسکلت صفحه وب سایت خودتون رو پیاده سازی می‌کنین و با کدهای CSS مشخص می‌کنین هر عنصر چه خصوصیات ظاهری‌ای باید داشته باشه. به اصطلاحی رنگش می‌کنید و کلی ویژگی دیگه بهش اضافه می‌کنید!

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیف های ویژه در ایمیل خود با خبر شوید...
طراحی فروشگاه اینترنتی