گیاهانی که زیبایی شما را بیشتر می کنند

بروزرسانی شده در ۲۵ خرداد ۱۳۹۹
گیاهانی که زیبایی شما را بیشتر می کنند
زمان مطالعه : 5 دقیقه 508 بازدید 0 نظر

در اینجا به معرفی چند گیاه می پردازیم که می توانند پوست و موی شما را سرزنده و درخشان کنند

گیاهانی که زیبایی شما را بیشتر می کنند

نیازی نیست که در موزه ها و باغ های خاص به دنبال این گیاهان شگفت انگیز و جادویی بگردید، این گیاهان، رایج ترین گیاهانی هستند که شما در اکثر روزهای زندگیتان از آنها استفاده می کنید. اما میتوانید هم اکنون آنها را برای درست کردن کرم ها و لوسیون های خود مورد استفاده قرار دهید و بهره نهایی که از این کار می برید این است که ظاهر خود را به شیوه ای طبیعی و بی ضرر بهتر می کنید. در اینجا به معرفی چند گیاه می پردازیم که می توانند پوست و موی شما را سرزنده و درخشان کنند:

 

برگهای نعنا

آب نعنا یک پاک کننده گیاهی فوق العاده است. و همین طور التهاب، کھیر و گرما را از پوست می زداید و به عمر جوش های پوستی پایان می دهد. روغن نعنا یک ماده ضدعفونی کننده است. نعنا به آرام کردن پوست کمک کرده و عفونت ها و خارش پوست را در مان می کند. از نعنا به عنوان یک درمان خانگی برای گزیدگی حشراتی مانند پشه، زنبور عسل، زنبور های غیر عسلی یا بال نازک و انواع حشرات ریز دو باله استفاده می شود و این به دلیل خواص ضد التهاب و فرونشاننده آن است.

انگور فرنگی

انگور فرنگی التیام بخش بسیاری از بیماری هاست. ۵۰ میلی لیتر آب انگور فرنگی را با ۵۰ میلی لیتر آب لیمو مخلوط کنید. این مخلوط را به عنوان یک شامپو روی پوست سرتان قرار دهید. این آبمیوه تازه فولیکول های مو را تقویت کرده و از ریزش مو جلوگیری میکند.

شنبلیله

۵۰ گرم شنبلیله بردارید و اجازه بدهید که در طول شب در آب خیس بخورد؛ سپس شنبلیله خیس خورده را بکوبید و آن را با مقداری کشک مخلوط کنید؛ این مخلوط را روی سرتان بگذارید و اجازه بدهید تا ۱ ساعت روی آن باقی بماند. پس از آن موهایتان را با شامپوی همیشگی خود بشویید. این کار موخوره را درمان کرده و ریشه موهایتان را تقویت می کند. همچنین از ریزش مو جلوگیری می کند و موجب رشد سریع تر موهایتان می شود.

برگ حنا

حنا رازی در پشت مو های قوی و زیباست. این گیاه به درمان طاسی کمک می کند. مخلوط روغن خردل با حنا رشد مو را افزایش داده و طاسی را درمان می کند. ۲۵۰ میلی لیتر روغن خردل بردارید و آن را با ۶۰ گرم برگ حنا مخلوط کنید، سپس این مخلوط را جوشانده و پس از خشک شدن از یک صافی (یک پارچه نخی) رد کنید. این روغن درمان موثری برای افزایش رشد موهاست.

دانه های زیره سیاه

برای داشتن موهای درخشان و سالم، ناخن های زیبا و بلند و پوستی نرم، میتوانید از دانه های زیره سیاه که به صورت روغن و یا کپسول وجود دارد بهره ببرید. این گیاه همچنین در درمان مشکلات پوستی نظیر آلرژی ها، جوشها و دملها، سوریاس و اگزما مورد استفاده قرار میگیرد.

برگ کاری

برگ کاری در صورتی که به همراه روغن نارگیل روی سر گذاشته شود، ریزش مو را کنترل می کند. زیبایی و بافت موهایتان با استفاده منظم و مداوم از این راهکار درمانی، بهبود قابل توجهی خواهد یافت.

گیاه اقاقیا

 این گیاه یک داروی موثر است که برای تقویت و نرم کردن موی سر مورد استفاده قرار میگیرد. این گیاه رشد مو را تقویت کرده و سرعت آن را افزایش میدهد. گیاه اقاقیا همچنین از موخوره و ریزش موی بیش از اندازه جلوگیری میکند. در صورتی که این گیاه به همراه آب انگور فرنگی و پودر حنا بر روی سر گذاشته شود، فواید بیشماری خواهد داشت.

 

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیف های ویژه در ایمیل خود با خبر شوید...
طراحی فروشگاه اینترنتی