پیش فروش خودرو سایپا و ایران خودرو99 + روش ثبت نام

بروزرسانی شده در ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
پیش فروش خودرو سایپا و ایران خودرو99 + روش ثبت نام
زمان مطالعه : 8 دقیقه 597 بازدید 1 نظر

شرایط پیش‌فروش خودروهای ایران‌خودرو و سایپا، زمان تحویل خودرو، شرایط ثبت نام، مهلت ثبت نام، زمان قرعه کشی و لینک ثبت نام توسط این دو شرکت اعلام شد

پیش فروش خودرو سایپا و ایران خودرو99 + روش ثبت نام

بر اساس اخرین اخبار شرکت خودرو سازی سایپا، محصولات تیبا، تیبا ۲، ساینا، وانت ۱۵۱، وانت زامیاد (ریچ)، نیسان بنزینی و نیسان دوگانه سوز و شرکت ایران خودرو نیز محصولات پژو ۴۰۵، پژو پارس (پرشیا)، ۲۰۶ تیپ دو و رانا را در پیش فروش فوق‌العاده عید فطر عرضه می‌کنند.

شرایط ثبت‌نام خودرو

 • با هر کد ملی فقط امکان ثبت‌نام و خرید یک دستگاه خودرو از خودروسازان وجود دارد.
 • مشتریانی که در ۳۶ ماه اخیر اقدام به خرید خودرو از شرکت‌های خودروساز کرده‌اند، مجاز به ثبت نام نیستند.
 • دارا بودن گواهینامه رانندگی برای خریداران الزامی است.
 • سن خریدار خودرو باید بالاتر از ۱۸ سال باشد و کد ملی، شماره تلفن همراه، مشخصات حساب بانکی، همه باید متعلق به شخص ثبت‌نام‌کننده باشد.
 • افراد نباید پلاک خودرو فعال و نصب شده داشته باشند.
 • خریدار خودرو به هیچ عنوان حق فروش وکالتی خودرو را ندارد و خودروی فروخته شده قابل صلح نیست.
 • اگر در راستی‌آزمایی مراحل فروش، تکمیل وجه، تحویل خودرو و حتی در بازه زمانی پس از تحویل خودرو، مشخص شود که خریدار از ضوابط عدول کرده یا در فرآیند ثبت‌نام صداقت نداشته است، خودروی وی توقیف و مطابق با قانون با آن برخورد می‌شود.
 • هر خودروی صفر کیلومتری که در فرآیند تحویل مشتری قرار می‌گیرد، حداکثر باید ظرف مدت سه‌ماه برای استفاده از گارانتی به نمایندگی‌های مجاز خدمات پس از فروش خودروسازان مراجعه کند.
 • مشتریان باید در ثبت شماره شبا خود در سایت فروش دقت نمایند، چرا که مسئولیت ورود شماره شبا به صورت اشتباه و در نهایت برگشت پول به فرد دیگر بر عهده ثبت‌نام‌کننده است.
 • سند خودرو تا یکسال در رهن شرکت باقی خواهد ماند.

اطلاعیه وزارت صمت در مورد فروش خودرو

با دستور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، پیش ثبت‌نام متقاضیان در طرح فروش ویژه خودرو در ایام عید سعید فطر، تا چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ادامه دارد و خودروسازان حق دریافت هیچ‌گونه وجهی از متقاضیان جهت حضور در قرعه‌کشی را نخواهند داشت؛ بر اساس تغییر در برنامه زمان‌بندی فروش ۲۵ هزار دستگاه خودرو، بعد از اتمام مهلت ثبت‌نام و بر اساس ضوابط تعیین شده از سوی کمیته خودرو، قرعه‌کشی با نظارت دستگاه‌های امنیتی و نظارتی و در حضور نمایندگان رسانه‌های جمعی، صورت پذیرفته و صرفاً واجدین شرایط مطابق با قرعه‌کشی انجام شده، ملزم به پرداخت وجه خودرو خواهند بود، لذا در هیچیک از مراحل ثبت‌نام، متقاضیان خرید خودرو ملزم به پرداخت وجه نخواهند بود و واریز ۱۰۰ درصد وجه خودرو تنها از سوی افرادی صورت خواهد پذیرفت که بر اساس قرعه‌کشی انجام شده، حائز شرایط تشخیص داده شوند.

توجه:لازم به ذکر است که به دستور سرپرست وزارت صمت شرط دریافت هرگونه چک نیز در مرحله فعلی ثبت‌نام خودرو حذف شده است.

مراحل ثبت نام خودرو

مراحل ثبت‌نام برای خرید محصولات گروه خودروسازی سایپا و ایران خودرو در طرح فروش فوق‌العاده به شرح زیر است:

 • اگر شرایط گفته شده برای خرید خودرو را دارید، ابتدا به سایت اِمتا به آدرس اینترنتی www.ecsw.ir مراجعه کنید.
 • با وارد کردن شماره تلفن همراه و سایر مشخصات شخصی مانند کد ملی و سال تولد، کد احراز هویت برای متقاضی پیامک می‌شود، دقت داشته باشید که شماره تلفن همراه لزوماً باید به نام فرد ثبت شده باشد.
 • با ثبت نام در سایت اِمتا و احراز هویت (با داشتن نام کاربری و رمز عبور) امکان پیش ثبت نام در سایت فروش سایپا و ایران خودرو را پیدا خواهید کرد.
 • بعد از پیش ثبت نام در سایت فروش حداکثر ۱۰ روز زمان نیاز است تا اطلاعات داده شده به روز آوری شود.
 • پس از آنکه به روز آوری و صحت‌سنجی اطلاعات وارد شده انجام و شرایط متقاضی برای ثبت نام خودرو تأیید شد، امکان ثبت نام در سایت شرکت‌های خودروسازی فراهم می‌شود.

اِمتا چیست؟

امتا یا سامانه احراز مشتریان تجارت الکترونیکی با درخواست کاربران و احراز اطلاعات هویتی، مکانی، تماسی، اعتباری و غیره آنها از طریق پایگاه‌های اطلاعاتی حاکمیتی به صورت آنلاین و اختصاص حساب کاربری یکتا، امکان ورود افراد به وب‌سایت کسب‌وکارها را از طریق افزونه این سامانه نیز فراهم آورده است، با استفاده از این سامانه، دیگر لازم نیست مشتریان در وب‌سایت‌های کسب‌وکارهای گوناگون ثبت نام کنند و نام کاربری و و رمز عبورهای متعدد را به خاطر بسپارند و اجازه سطح دسترسی کسب‌وکارها به اطلاعات شخصی شأن را نیز خود مدیریت می‌کنند.

 

ثبت‌نام خودروهای سایپا

سایپا در اطلاعیه خود اعلام کرد بر اساس دستور سرپرست محترم وزارت صنعت، معدن و تجارت، پیش ثبت‌نام فروش فوق‌العاده محصولات سایپا (بدون واریز اولیه وجه) تا تاریخ ۱۴ خرداد ادامه خواهد داشت و فرآیند انتخاب نوع خودرو جهت شرکت در قرعه‌کشی (بدون واریز وجه) از ساعت ۱۱ صبح ۷ خردادماه ۹۹ تا پایان مدت پیش‌ثبت‌نام در سایت اینترنتی گروه خودروسازی سایپا به‌نشانی saipa.iranecar.com انجام خواهد شد.

ثبت‌نام خودرو های ایران خودرو

متقاضیان برای ثبت نام به سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir مراجعه کنند و از طریق بخش "ورود کاربر" نام کاربری و رمز عبوری که قبلاً در مرحله پیش ثبت نام دریافت کرده‌اند را وارد و سپس به بخش فروش فوق‌العاده وارد شده و پس از انتخاب خودرو مدنظر، فرآیند ثبت نام را تکمیل و نهایی سازند؛ پس از ثبت نام و انتخاب یکی از چهار محصول عرضه شده در این طرح، تمامی متقاضیان واجد شرایط بدون اولویت و در شرایط یکسان وارد فرآیند قرعه کشی خواهند شد.

 

در طرح جدید فروش فوق‌العاده خودرو دیگر قید زمان مطرح نیست و ثبت نام به مدت ده شبانه روز امکان پذیر است، ‎گروه خودروسازی سایپا تأکید می‌کند که زمان ثبت نام در این طرح هیچ تأثیری بر شانس برنده شدن نخواهد داشت و همه متقاضیان از شانس برابر در قرعه کشی برخوردار خواهند بود.

زمان قرعه کشی ایران خودرو و سایپا

قرعه کشی بلافاصله پس از پایان مهلت ثبت نام خودرو خواهد بود. احتمالا زمان قرعه کشی ۱۵ یا ۱۶ خرداد است و پس از آن ظرف ۴۸ ساعت نتایج قرعه کشی از طریق سایت ایران خودرو و سایپا اعلام می‌شود و گفته شده که به افراد پذیرفته شده پیامک ارسال می‌شود.

زمان واریز وجه خودرو پس از برنده شدن در قرعه کشی

پس از اعلام نتایج قرعه کشی ایران خودرو و سایپا، افراد برنده برای مدت یک هفته فرصت دارند تا با واریز مبلغ خودرو ثبت نام خود را تکمیل کنند و در غیر این صورت ثبت نام آنها حذف می‌شود و برای دو سال از ثبت نام در طرح‌های فروش فوق‌العاده سایپا و ایران خودرو محروم خواهند شد.

نظرات ارزشمند شما
1 نظر
محمد مهدی پور
محمد مهدی پور
۱۳ خرداد ۱۳۹۹

ممنون

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیف های ویژه در ایمیل خود با خبر شوید...
طراحی فروشگاه اینترنتی