وام سهام عدالت

بروزرسانی شده در ۰۴ دی ۱۳۹۹
وام سهام عدالت
زمان مطالعه : 6 دقیقه 142 بازدید 0 نظر

شرایط و نحوه دریافت وام سهام عدالت و مبلغ وام سهام عدالت، شرایط و نحوه دریافت وام یک میلیون تومانی کرونا و یارانه 100 هزار تومانی و یارانه 120 هزار تومانی، همه می توانند این وام رو دریافت کنند؟

وام سهام عدالت

وام سهام عدالت:

نحوه دریافت وام با سهام عدالت بالاخره اعلام شد طبق گفته علیرضا ماهیار معاون شرکت سپره گذاری مرکزی: از دوشنبه 1 دی ماه 1399 افرادی که روش غیر مستقیم سهامداری را انتخاب کرده اند که حدود 30 میلیون نفر می باشند می توانند با مراجعه به بانک ها وام دریافت کنند.

بانکهایی مانند: بانک ملی، بانک ملت، بانک صادرات، و بانک تجارت اعلام شده که کارت اعتباری جهت خرید کالا در اختیار افراد قرار می دهند.

مبلغ وام سهام عدالت چه قدر است؟

مبلغ وام بر اساس ارزش روز سهام عدالت فرد خواهد بود و میزان آن بنا به بانک عامل ممکنه متغییر باشه برخی بانکها 60 درصد برخی هم 100درصد ارزش روز سهام عدالت را وام می دهند. اما مبلغ اعلامی فعلی براساس 60 درصد ارزش سهام عدالت شما هست که احتمالا تمام بانکها از اون پیروی کنند مبلغ وام برای افرادی که سهام عدالت 532 هزار تومانی دارند 6 میلیون و 500 هزار تومان و برای دارندگان سهام عدالت 1 میلیون تومانی 13 میلیون تومان است.

مشاهده ارزش امروز سهام عدالت

 

شرایط دریافت وام سهام عدالت چیست؟

1-این وام فعلا فقط برای افرادی است که قبلا روش غیر مستقیم سهامداری را انتخاب کرده باشند (جهت اطلاع از روش سهامداری خود لینک زیر را مطالعه کنید)

2-برای دریافت این وام نیازی به ضامن ندارید و عملا خود سهام تضمین شما میشه.

3- این وام با سود 18 درصد و بازپرداخت 3 ساله خواهد بود.

4- دریافت برگ سهامداری (گواهی سهام) از شرکت سپرده گذاری مرکزی: پس از احراز هویت سجام از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه می تونید برگ سهام رو دریافت کنید.

5- همراه داشتن کپی شناسنامه و کارت ملی

سریع ترین روش انتقال سهام عدالت به بورس

مبلغ وام سهام عدالت

ماجرای کارت اعتباری بدون سود (به نوعی بانک مشتری خودشو ضمانت میکرد تا بتونه با این کارت خرید انجام بده و بعد مبلغ رو طی اقساطی برگشت بده بدون سود) برای دارندگان سهام عدالت و سایر سهامدارن بورسی به کجا رسید؟

 4 مرداد ماه 1399 شورای عالی بورس تصمیم گرفت به صورت اعتباری به دارندگان سهام عدالت یه خط اعتباری بده و رئیس کل بانک مرکزی هم تایید کرد اما هنوز هیچ خبری از این تصویب شورای عالی بورس و و عده رئیس بانک مرکزی نشده و قرارداد بین شرگت سپرده گذاری مرکزی و بانکها امضا نشده فعلا وام میدن با سود 18 درصد چون نظام بانکی سودش در این بود که وام بدن اگر اعتبار میدادن و صرفا اعتبار رو پس می گرفتن بدون سود طبق وعده قبلی قطعا برای سهامداران سهام عدالت بهتر بود و فعلا این نوع وام دادن با بهره مصوبه شورای عالی بورس را نقض میکنه به هر حال 1 دی ماه می تونید برای دریافت وام با بهره 18 درصد اقدام کنید.

امیدواریم در آینده نزدیک این امر مرتفع بشه و اعتبار رو بدون سود به همه سهامدارن هم روش مستقیم هم غیر مستقیم و افرادی که در بورس فعالیت دارن بدن تا فرهنگ سرمایه گذاری هم گسترش پیدا کنه و این سهام عدالت یه نفعی به سهامداراش برسونه.

 

چرا پول فروش سهام عدالت واریز نمیشه؟ 

سهام عدالت رو فروختم اما مبلغی واریز نشده؟

پاسخ از مدیر فنی سهام عدالت آقای محمود حسن لو:

من اطمینان میدم به همه سهامدارن بزرگوار که بعد از فروش سهام عدالت پول نزد شرکت سپرده گذاری  مرکزی، سازمان بورس یا کارگزاری باقی نمیمونه و نهایت بعد از 4 روز به حساب سهامدار واریز میشه.

حالا یه قسمتی از سهام عدالت فروش نرفته خوب چاره ای جز صبر نیست تا اون نماد اگر بسته شده باز بشه قابل معامله بشه و خریدار برای سهام باشه و کارگزار فقط تنها کاری که از دستش برمیاد ارسال سفارش فروش هست تا موقعی که خریدار پیدا شود و بعد پول به حساب سهامدار واریز بشه.

 

دلیل واریز خرد خرد پول سهام عدالت چیه؟

دلیلش همین که این شرکتها 36 عدد هستن یعنی 36 نماد مختلف که هر کدام باید جدا فروخته بشه و ما سفارش فروش رو می زنیم و نماد مثلا فملی (ملی مس ایران) فروش میره پولش به فرض میشه 200 هزار تومان پیشنهادی بود که بعد از فروش همه نمادها پول واریز بشه اما چون بازار بورس بازاری شفاف ما گفتیم در لحظه هر میزان فروش هر زمان انجام بشه واریز صورت بگیره و ما موظفیم بلافاصله با سهامدار تسویه کنیم و امکان نداره نمادی فروش بره و پولش واریز نشه و معطل بشه و نقطه قوت بازار ما همینه که سهامی فروش میره بلافاصله مبلغش به حساب سهامدار واریز میشه.

اعتراض یارانه

یارانه کمک معیشتی 100 هزار تومانی و یارانه کمک معیشتی 120 هزار تومانی؟

طبق گفته معاون اقتصادی رئیس جمهور افراد و خانواده شون باید 4 شرط برای دریافت یارانه 100 هزار تومانی داشته باشند: 1- معیشت بگیر و یارانه بگیر باشند 2- حقوق بگیر ثابت نباشند (کارمند نباشند) 3- بیمه پرداز تامین اجتماعی نباشند 4- کارمند دولت و بازنشسته هم نباشند.

یارانه 120 هزار تومانی هم به افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی تعلق میگیره.

 

وام یک میلیون تومانی کرونا؟

افرادی که قبلا وام یک میلیون تومانی رو دریافت کردند و الان هم به سامانه 6369 پیامک ارسال کردند میتونند منتظر دریافت دوباره این وام باشند صحبت جدیدی در مورد مشمولین این وام مطرح نشده است.

 

آیا سهامداران عدالت باید در سجام ثبت‌نام کنند؟

مشاور اجرایی  شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: جهت استفاده از مزایای سهامداری مانند دریافت سود، حضور در مجمع و سایر خدمات الکترونیک مشروط به ثبت نام در سایت سجام و انجام احراز هویت است.

مطلب مرتبط که به شما کمک می کند سریع ترین روش انتقال سهام عدالت به بورس

منتظر نظرات و سوالات شما همراهان عزیز هستیم. سپاس

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیف های ویژه در ایمیل خود با خبر شوید...