جزئیات وام 7 میلیونی سهام عدالت (بانک ملی و تجارت 2 روزه) بدون ضامن

بروزرسانی شده در ۲۷ تیر ۱۴۰۰
جزئیات وام 7 میلیونی سهام عدالت (بانک ملی و تجارت 2 روزه) بدون ضامن
زمان مطالعه : 17 دقیقه 89445 بازدید 176 نظر

جزئیات وام 7 میلیونی سهام عدالت، نحوه و شرایط گرفتن وام سهام عدالت (2 روزه) بدون ضامن با ریز جزئیات، گرفتن وام با سهام عدالت، همه سهامدارن سهام عدالت می توانند این وام رو دریافت کنند؟

وام سهام عدالت

مبلغ وام سهام عدالت:

رئیس جمهور در فروردین ماه امسال اعلام کرد افرادی که سهام عدالت 1 میلیون تومانی دارند می توانند تا سقف 14 میلیون تومان وام دریافت کنند و افرادی که 500 هزار تومان ارزش سهام عدالتشان هست نیز 7 میلیون تومان می توانند وام بگیرند. (ابتدای سال 1400 این صحبت توسط آقای روحانی مطرح شد اما در عمل خلف وعده توسط بانکها در میزان مبلغ وام مشاهده شد)


(( جدیدترین خبر از ثبت نام وام سهام عدالت: در مورد دریافت وام به وسیله سهام عدالت و یارانه ی نقدی یا معیشتی (با نام وام رفاهی یا کارت رفاهی سهام عدالت ) که در تاریخ 31/ 3/ 1400 منتشر شد :


اعطای وام ۷میلیون‌ تومانی به دارندگان سهام عدالت و یارانه‌بگیران


بانک مرکزی برای حمایت از معیشت و افزایش قدرت خرید اقشار مختلف جامعه و بهبود فرایند تامین مالی زنجیره تولید، شیوه‌نامه اعطای کارت رفاهی 7 میلیون تومانی را ابلاغ کرد:


1- براساس این شیوه نامه همه اشخاص حقیقی از جمله دارندگان سهام عدالت که تا کنون هیچ میزانی از سهام خود را نفروخته‌اند

2- همچنین کلیه سرپرستان خانوار که حداقل یکی از یارانه‌های نقدی یا معیشتی را دریافت می کنند، می توانند برای دریافت کارت رفاهی اقدام کنند.

3- مهلت بازپرداخت وام اعتبار اعطایی به تشخیص موسسه اعتباری حداکثر ۱۸ ماه است.

4- بانک ملی ، صادرات، رفاه کارگران، تجارت و ملت بانکهای عامل کارت رفاهی محسوب می شوند و سهمیه هر بانک هم حداقل 200 هزار اعلام شده یعنی جمعش کلا قراره این وام به 1 میلیون نفر تعلق بگیره؟ در این مورد صحبت رسمی نشده، حالا چرا براش حداقل تعیین شده مشخص نیست!!


در مورد این وام بانک مرکزی صحبت بیشتری نداشته اما با وام سهام عدالت (کارت اعتباری) که براساس 60 درصد ارزش سهام عدالت پرداخت میشه یکی نیست و این وام سقفش 7 میلیون هست یعنی اینکه بانک ممکنه مبلغ وام رو به دلخواه کاهش هم بده حالا در عمل باید دید تصمیم بانک ها چیه آیا ملزم به پرداخت همین مبلغ 7 میلیون میشن یا در اختیار خودشان خواهد بود؟))


وام سهام عدالت یا کارت اعتباری سهام عدالت تعداد اقساطش و خودش کلا با این وام جدید که خبرش تازه اومده متفاوت هست اشتباه نگیرید.البته بانک ملی از اسفند سال قبل تا الان حداقل 80 هزار کارت اعتباری صادر کرده است.

سعی میکنیم با طرح سوالاتی که شما عزیزان پرسیده اید به طور دقیق و واضح به ریزترین نکات این وام بپردازیم در تصویر زیر نیز خلاصه ای از مراحل دریافت وام سهام عدالت را می بینیم:


نحوه دریافت وام سهام عدالت بانک ملی و تجارت بدون ضامن

به چه بانک هایی باید برای دریافت وام سهام عدالت مراجعه کرد؟


فعلا بانک هایی مانند بانک صادرات و بانک ملی ایران این وام را به سهامداران پرداخت می کنند. البته در آینده بانک های دیگری به این لیست اضافه می شوند احتمالا بانک صادرات هم به زودی به لیست پرداخت کنندگان وام سهام عدالت اضافه بشه.


مبلغ وام سهام عدالت چه قدر است؟

همان طور که گفتیم طبق صحبت رئیس جمهور 60 درصد ارزش روز سهام را فرد می تواند وام بگیرد و البته بنا به بانک عامل ممکن است مبلغ بسیار کمی اختلاف در پرداختی وجود داشته باشد مبلغ وام حدودا برای افرادی که سهام عدالت 532 هزار تومانی دارند 7 میلیون تومان و برای دارندگان سهام عدالت 1 میلیون تومانی 14 میلیون تومان است.

البته با توجه به کاهش ارزش سهام عدالت این مبلغ الان کمتر شده و به جای 60 درصد برخی بانکها 50 درصد ارزش روز سهام عدالت رو وام میدن یعنی الان برای سهامدارن 1 میلیونی مبلغ 10 میلیون و 500 و برای سهامداران 532 هزار تومانی 5 میلیون و 500 وام پرداخت میشه (بنا به ارزش روز سهام میتونه مبلغ متفاوت از این ارقام باشه)

برای آگاهی از میزان سهام عدالت اولیه خود نیز به سایت سهام عدالت مراجعه کنید.


شرایط دریافت وام سهام عدالت به صورت غیر حضوری چیست؟

باید قبل از هر چیز تغییر کارگزار ناظر را در پرتفوی سهام عدالت خود ثبت کنید یعنی کارگزار سهام عدالت خود را به کارگزاری بانک متقاضی خود تغییر دهید.

1- این وام را میتوان به طور کاملا غیر حضوری نیز دریافت کرد


برای دریافت وام سهام عدالت بانک ملی (سایت ثبت نام وام سهام عدالت بانک ملی) : برای ثبت نام باید به اپلیکیشن های بانک مراجعه کنید اپلیکیشن های بانک ملی ایوا ، بله ، شصت (با ارسال عدد 1 به سامانه 2000444 نیز لینک دانلود را دریافت می کنید) که برای دریافت وام میشه ازشون استفاده کرد.


دریافت وام سهام عدالت بانک صادرات (سایت ثبت نام وام سهام عدالت بانک صادرات) : اپلیکیشن بانک صادرات صاپ

دریافت وام سهام عدالت بانک تجارت (سایت ثبت نام وام سهام عدالت بانک تجارت): از طریق اپلیکیشن زمرد بانک تجارت میشه برای دریافت وام سهام عدالت بانک تجارت اقدام کرد.


2- برای ثبت نام بهتره در روزهای کاری و از ساعت 8 تا 16 انجام بشه.

3- این وام را همه دارندگان به شرط عدم فروش سهامشان میتوانند دریافت کنند.


شرایط دریافت وام سهام عدالت به صورت حضوری چیست؟

باید قبل از هر چیز تغییر کارگزار ناظر را در پرتفوی سهام عدالت خود ثبت کنید یعنی کارگزار سهام عدالت خود را به کارگزاری بانک متقاضی خود تغییر دهید.

البته در مورد اینکه درخواست وام الزاما به صورت حضوری یا غیر حضوری انجام بشه مشخص نشده و فعلا میشه به هر دو روش درخواست وام را انجام داد.

به دلیل شیوع کرونا سعی کنید کلیه مراحل را غیر حضوری انجام بدید همچنین بانک ملی از سهامدارن خواسته کلیه مراحل را غیر حضوری انجام دهند.


1-این وام را همه دارندگان سهام عدالت اعم از افرادی که روش مستقیم یا غیر مستقیم را انتخاب کرده اند می توانند دریافت کنند.

2-برای دریافت این وام نیازی به ضامن ندارید و عملا خود سهام ضامن شما میشه.

3- این وام با سود 18 درصد و بازپرداخت 3 ساله خواهد بود.

4- دریافت برگ سهامداری (گواهی سهام) از شرکت سپرده گذاری مرکزی: پس از احراز هویت سجام از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه می توانید برگ سهام رو دریافت کنید.

5- همراه داشتن کپی شناسنامه و کارت ملی

6- فرد متقاضی نباید حتی یک برگ از سهام خود را فروخته باشد (اینم از اون شرط های عجیبه خوب براساس باقی مانده وام بدید).

7- نباید سهام فرد توقیف شده باشد.

8- افراد باید قبل از ورود به سامانه بانک حتما تغییر کارگزاری ناظر را در پرتفوی سهام عدالت خود فعال کنند و در سامانه سجام احراز هویت شده باشند بعد به بانک مراجعه کنند.اقساط وام سهام عدالت در دو بانک تجارت و بانک ملی

اقساط وام سهام عدالت برای هر دو سهام عدالت 532 هزار تومانی و 1 میلیون تومانی 3 ساله یعنی 36 ماه هست (سود وام 18 درصد)


اقساط سهام یک میلیون تومانی: در صورت اعمال افزایش سرمایه ها ارزش کل این سهام 21 میلیون تومان می شود که 50 درصد رو هم بانک بخواد وام بده حدود 10 میلیون و 500 هزار تومان مبلغ وام و اقساطش ماهانه 379،600 تومان می شود در نهایت بعد از سه سال فرد 13 میلیون و 665 هزار تومان پرداخت می کند.


اقساط سهام 532 هزار تومانی: پایین ترین مبلغ وامی که بانک ها بدن البته با در نظر گرفتن ارزش امروز سهام عدالت برای سهامداران 532 هزار تومانی حدود 5 میلیون و 500 هزار تومان است که مبلغ اقساط برای هر ماه 198،838 تومان می شود و تا پایان اقساط فرد 7 میلیون و158 هزار تومان پرداخت خواهد کرد.


تجربه شخصی من در مورد نحوه دریافت وام سهام عدالت از بانک ها


خودم شخصا به بانک ملی، بانک تجارت و بانک صادرات و بانک قرض الحسنه مهر ایران مراجعه کردم

بانک ملی و تجارت فعلا دو بانکی هستند که اعتبار رو میدن و میشه کارهاش رو انجام داد

بر خلاف اعلامی که شده فعلا هنوز به برخی شعب بانک صادرات دادن اعتبار برای سهام عدالت ابلاغ نشده و احتمالا مدتی زمان ببره و بعد از ابلاغ این بانک هم اعتبار میده همچنین ممکنه فروشگاههای عمومی نیز به لیست این بانک اضافه بشه مثلا برخی فروشگاههای خصوصی داخل هر شهر برای لوازم خانگی یا مثل این فروشگاه ها.

بانک قرض الحسنه مهر ایران هم فعلا اعتباری داده نمیشه احتمالا در آینده نزدیک بهشون پرداخت وام سهام عدالت ابلاغ بشه.


چند نکته:

1- تمام این بانک ها یه نکته مشترک داشتن اون هم این بود که هیچ کدوم وام رو یعنی پول رو به حساب شما واریز نمی کنند.

2- فقط اعتبار میدن که برای خرید از فروشگاههای بزرگ و مشهور مواد غذایی هست.

3- کلیه مراحل رو باید اعم از باز کردن حساب بانکی تا درخواست وام سهام عدالت رو اینترنتی و از طریق اپلیکیشن های بانک ها انجام بدید هر چند سابقا با مراجعه حضوری هم مراحل رو بانک انجام میداد اما الان کلا باید اینترنتی مراحل دریافت وام سهام عدالت رو انجام بدید.


امیدوارم اگر وام رو نمیدن به جاش کارت اعتباری که میدن حداقل فروشگاههاش بیشتر بشه تا قدرت انتخاب و تنوع بیشتری وجود داشته باشه شاید فردی نیاز به لوازم خانگی یا لوازم یدکی، گوشی موبایل، لپ تاپ و... داشته باشه.


سریع ترین روش انتقال سهام عدالت به بورس

مبلغ وام سهام عدالت

ماجرای کارت اعتباری بدون سود (به نوعی بانک مشتری خودشو ضمانت میکرد تا بتونه با این کارت خرید انجام بده و بعد مبلغ رو طی اقساطی برگشت بده بدون سود) برای دارندگان سهام عدالت و سایر سهامدارن بورسی به کجا رسید؟

سال قبل نیز قرار بود این وام پرداخت بشه اما هیچ نتیجه ای نداشت و الان وام با سود 18 درصد پرداخت میشه.نکته بسیار مهم : اگر کل مبلغ وام را ظرف 29 روز به بانک برگردانید نیازی به پرداخت سود نیست اما بعد از این مهلت وام به اقساط 36 ماهه تقسیم میشه که باید پرداخت بشه در صورت عدم پرداخت از خود سهام عدالت که ضامن بوده بانک میتونه به حساب خودش این سهام رو انتقال بده یا به فروش برسونه.


آموزش تصویری درخواست وام از اپلیکیشن ایوا بانک ملی (نحوه درخواست وام سهام عدالت بانک ملی)


undefined


1- ابتدا باید ایوا رو از سایت دانلود کنید که لینکش رو قرار دادیم در صفحه ای که باز میشه، از انتهای صفحه اپلیکیشن رو دانلود کنید (ایوا)


2- قبل از هر کار نیاز است تا ثبت گواهی امضا را انجام دهیم (گواهی امضا الکترونیک برای احراز هویت فرد بر بستر الکترونیکی است) اطلاعات مورد نیاز جهت اخذ گواهی امضای الکترونیکی: کدملی و تاریخ تولد، سریال پشت کارت ملی، احراز هویت تصویری فرد و اطلاعات تکمیلی

که باید برای ثبت گواهی امضا روی گزینه نشان بانک کلیک کنید (این بخش برای گرفتن تسهیلات و خدمات جدید بانک هست) بعد گزینه گواهی امضا رو کلیک کرده و بعد از وارد شدن به صفحه امضای دیجیتال، ثبت امضا رو کلیک می کنیم.


درخواست وام با ایوا.jpeg


3- بعد از مرحله بالا بر روی دریافت کد فعالسازی کلیک کرده و کد برای شما پیامک می شود سپس کد را وارد نمایید.


وام سهام عدالت بانک ملی


4- در مرحله ی بعدی باید کارت ملی خود را پشت و رو به وسیله ی گوشی اسکن نمایید کافی است کارت ملی را جلوی دوربین به درستی و کامل قرار دهید تا اسکن انجام شود.


شرایط وام سهام عدالت بانک ملی


5- بعد از اسکن درست کارت ملی در صفحه جدیدی کد ملی شما نشان داده می شود اگر درست بود ارسال را کلیک کنید.

در مرحله ی بعد تشخیص چهره را کلیک می کنید و باید با دوربین سلفی گوشی خود از خودتان تصویری ثبت کنید که با کارت ملی شما تطبیق داده خواهد شد.

اپلیکیشن ایوا


6- اگر تطبیق چهره درست انجام شود پیغام موفقیت آمیز بودن تطابق تصویر را دریافت می کنید و سپس بر روی موفق- ادامه فرآیند کلیک کنید.


نحوه ثبت نام سهام عدالت بانک ملی.jpeg


7- در این مرحله یک صفحه سفید نشان داده می شود که باید امضای خود را داخل آن بکشید این امضا باید کاملا مطابق امضای شما در بانک باشد بعد از کشیدن امضا تایید و ارسال امضا را کلیک کنید.


بانک ملی وام سهام عدالت.jpeg


8- حال پیغام موفقیت ثبت امضای دیجیتال نشان داده خواهد شد و کلیه مراحل با موفقیت انجام شده است حالا می توانید به طور کامل به خدمات بانک ملی دسترسی داشته باشید.


بعد از ثبت گواهی امضا برای درخواست وام باید مراحل زیر را انجام دهید:


1- گزینه ثبت نام نشان اعتباری را کلیک کنید.


نشان بانک ملی برای سهام عدالت.jpeg


2- کد ملی و کد امنیتی را وارد کرده و سپس با تیک گزینه با قوانین و مقررات موافق هستم را کلیک و تایید و امضا را انتخاب می کنیم سپس اطلاعات کاربری خود را تایید می کنید.


نحوه دریافت وام سهام عدالت از بانک ملی.jpeg


3- تیک قرارداد مربوط به درخواست توثیق سهام عدالت و سفارش فروش و تیک گزینه مرابحه صدور نشان اعتباری را زده و بعد از خواندن قوانین و وارد کردن کد امنیتی تایید را کلیک کنید.


4- اطلاعات ما را مجددا نشان می دهد و می توانیم صحت آنها را چک کنیم و در صورت درست بودن اطلاعات آن را تایید می کنیم و پیغامی نشان داده می شود که کارت اعتباری شما تا 24 ساعت آینده صادر خواهد شد همچنین کد ملی، کد پیگیری و هزینه ابطال تمبر (3000 تومان) را مشاهده می کنیم به این صورت مراحل با موفقیت به پایان می رسد.


برخی سوالات شما عزیزان


چرا پول فروش سهام عدالت واریز نمیشه؟ 

سهام عدالت رو فروختم اما مبلغی واریز نشده؟

پاسخ از مدیر فنی سهام عدالت آقای محمود حسن لو:

من اطمینان میدم به همه سهامدارن بزرگوار که بعد از فروش سهام عدالت پول نزد شرکت سپرده گذاری  مرکزی، سازمان بورس یا کارگزاری باقی نمیمونه و نهایت بعد از 4 روز به حساب سهامدار واریز میشه.

حالا یه قسمتی از سهام عدالت فروش نرفته خوب چاره ای جز صبر نیست تا اون نماد اگر بسته شده باز بشه قابل معامله بشه و خریدار برای سهام باشه و کارگزار فقط تنها کاری که از دستش برمیاد ارسال سفارش فروش هست تا موقعی که خریدار پیدا شود و بعد پول به حساب سهامدار واریز بشه.

 

دلیل واریز خرد خرد پول سهام عدالت چیه؟

دلیلش همین که این شرکتها 36 عدد هستن یعنی 36 نماد مختلف که هر کدام باید جدا فروخته بشه و ما سفارش فروش رو می زنیم و نماد مثلا فملی (ملی مس ایران) فروش میره پولش به فرض میشه 200 هزار تومان پیشنهادی بود که بعد از فروش همه نمادها پول واریز بشه اما چون بازار بورس بازاری شفاف ما گفتیم در لحظه هر میزان فروش هر زمان انجام بشه واریز صورت بگیره و ما موظفیم بلافاصله با سهامدار تسویه کنیم و امکان نداره نمادی فروش بره و پولش واریز نشه و معطل بشه و نقطه قوت بازار ما همینه که سهامی فروش میره بلافاصله مبلغش به حساب سهامدار واریز میشه.

اعتراض یارانه

یارانه کمک معیشتی 100 هزار تومانی و یارانه کمک معیشتی 120 هزار تومانی؟

طبق گفته معاون اقتصادی رئیس جمهور افراد و خانواده شون باید 4 شرط برای دریافت یارانه 100 هزار تومانی داشته باشند: 1- معیشت بگیر و یارانه بگیر باشند 2- حقوق بگیر ثابت نباشند (کارمند نباشند) 3- بیمه پرداز تامین اجتماعی نباشند 4- کارمند دولت و بازنشسته هم نباشند.

یارانه 120 هزار تومانی هم به افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی تعلق میگیره.

 

وام یک میلیون تومانی کرونا؟

افرادی که قبلا وام یک میلیون تومانی رو دریافت کردند و الان هم به سامانه 6369 پیامک ارسال کردند میتونند منتظر دریافت دوباره این وام باشند صحبت جدیدی در مورد مشمولین این وام مطرح نشده است.

 

آیا سهامداران عدالت باید در سجام ثبت‌نام کنند؟

مشاور اجرایی  شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: جهت استفاده از مزایای سهامداری مانند دریافت سود، حضور در مجمع و سایر خدمات الکترونیک مشروط به ثبت نام در سایت سجام و انجام احراز هویت است.

مطلب مرتبط که به شما کمک می کند سریع ترین روش انتقال سهام عدالت به بورس

منتظر نظرات و سوالات شما همراهان عزیز هستیم. سپاس

نظرات ارزشمند شما
174 نظر
کاربر
کاربر
۰۷ خرداد ۱۴۰۱

راهکار برای ثبت‌نام سهام

میناساعی
میناساعی
۲۷ آذر ۱۴۰۰

من‌به‌این‌وام‌نیازمندم

میناساعی
میناساعی
۲۷ آذر ۱۴۰۰

من‌به‌این‌وام‌نیاز‌مند‌هستم

رقیه بیگم فوق
رقیه بیگم فوق
۲۷ آذر ۱۴۰۰

تقاضای وام سهام عدالت

نسرین خوش ایین
نسرین خوش ایین
۲۷ آذر ۱۴۰۰

تقاضای وام

Avaa
Avaa
۱۰ مهر ۱۴۰۰

میگم چقدر مزخرفه این وام سهام عدالت،فقط اعتباری و فروشگاه های مرتبط وین مارکت ،افق کوروش،رفاه،،کم مونده بود بگن قسطی بخور نمیر ،خیالت تخت پولم نمیریزم به حسابت فقط میری فروشگاه خرید پنیر و خامه🤣🤣،خدایاااا برگااااام😂 مملکت نیست که🧟‍♂️👻☠

هادی
هادی
۰۴ مهر ۱۴۰۰

باسلام نیازمند وام سهام عدالت هستم

جمشیدی
جمشیدی
۲۱ شهریور ۱۴۰۰

سلام.من تمام این مراحل رو انجام دادم وثبت نامم با موفقیت انجام شد.اما 10روز بیشتر گذشته اما هنوز هیچی برام نیومده باید چکار کنم. ممنون میشم اگه جواب بدین

مهدی رودنیل
مهدی رودنیل
۱۳ شهریور ۱۴۰۰

سلام برنامه توثیق سهام عدالت زمرد تجارت کار نمیکنه کی درست میشه

سامان
سامان
۱۳ شهریور ۱۴۰۰

ارزش سهام ۵۳۲ تومانی واسه وام سهام عدالت چرا ۴ ملیون تعلق میگیره ولی ۷ ملیون تبلیغ میکنند بانک ملی

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیف های ویژه در ایمیل خود با خبر شوید...
طراحی فروشگاه اینترنتی