نحوه دریافت وام سهام عدالت (بانک ملی و بانک تجارت 2 روزه) بدون ضامن

بروزرسانی شده در ۳۱ فروردین ۱۴۰۰
نحوه دریافت وام سهام عدالت (بانک ملی و بانک تجارت 2 روزه) بدون ضامن
زمان مطالعه : 10 دقیقه 529 بازدید 6 نظر

نحوه دریافت 2 روزه وام سهام عدالت بدون ضامن با ریز جزئیات، شرایط و نحوه دریافت وام سهام عدالت و مبلغ وام سهام عدالت، همه سهامدارن سهام عدالت می توانند این وام رو دریافت کنند؟

وام سهام عدالت

مبلغ وام سهام عدالت:

رئیس جمهور در فروردین ماه امسال اعلام کرد افرادی که سهام عدالت 1 میلیون تومانی دارند می توانند تا سقف 14 میلیون تومان وام دریافت کنند و افرادی که 500 هزار تومان ارزش سهام عدالتشان هست نیز 7 میلیون تومان می توانند وام بگیرند.

البته بانک ملی از اسفند سال قبل تا الان حداقل 80 هزار کارت اعتباری صادر کرده است.

سعی میکنیم با طرح سوالاتی که شما عزیزان پرسیده اید به طور دقیق و واضح به ریزترین نکات این وام بپردازیم در تصویر زیر نیز خلاصه ای از مراحل دریافت وام سهام عدالت را می بینیم:


نحوه دریافت وام سهام عدالت بانک ملی و تجارت بدون ضامن

به چه بانک هایی باید برای دریافت وام سهام عدالت مراجعه کرد؟


فعلا بانک هایی مانند بانک صادرات و بانک ملی ایران این وام را به سهامداران پرداخت می کنند. البته در آینده بانک های دیگری به این لیست اضافه می شوند.


مبلغ وام سهام عدالت چه قدر است؟

همان طور که گفتیم طبق صحبت رئیس جمهور 60 درصد ارزش روز سهام را فرد می تواند وام بگیرد و البته بنا به بانک عامل ممکن است مبلغ بسیار کمی اختلاف در پرداختی وجود داشته باشد مبلغ وام حدودا برای افرادی که سهام عدالت 532 هزار تومانی دارند 7 میلیون تومان و برای دارندگان سهام عدالت 1 میلیون تومانی 14 میلیون تومان است.


برای آگاهی از میزان سهام عدالت اولیه خود نیز به سایت سهام عدالت مراجعه کنید.


شرایط دریافت وام سهام عدالت به صورت غیر حضوری چیست؟

باید قبل از هر چیز تغییر کارگزار ناظر را در پرتفوی سهام عدالت خود ثبت کنید یعنی کارگزار سهام عدالت خود را به کارگزاری بانک متقاضی خود تغییر دهید.

1- این وام را میتوان به طور کاملا غیر حضوری نیز دریافت کرد برای ثبت نام باید به اپلیکیشن های بانک مراجعه کنید اپلیکیشن بانک ملی ایوا ، بله ، شصت (با ارسال عدد 1 به سامانه 2000444 نیز لینک دانلود را دریافت می کنید) و اپلیکیشن بانک صادرات صاپ هست.

2- برای ثبت نام بهتره در روزهای کاری و از ساعت 8 تا 16 انجام بشه.

3- این وام را همه دارندگان به شرط عدم فروش سهامشان میتوانند دریافت کنند.


شرایط دریافت وام سهام عدالت به صورت حضوری چیست؟

باید قبل از هر چیز تغییر کارگزار ناظر را در پرتفوی سهام عدالت خود ثبت کنید یعنی کارگزار سهام عدالت خود را به کارگزاری بانک متقاضی خود تغییر دهید.

البته در مورد اینکه درخواست وام الزاما به صورت حضوری یا غیر حضوری انجام بشه مشخص نشده و فعلا میشه به هر دو روش درخواست وام را انجام داد.

به دلیل شیوع کرونا سعی کنید کلیه مراحل را غیر حضوری انجام بدید همچنین بانک ملی از سهامدارن خواسته کلیه مراحل را غیر حضوری انجام دهند.


1-این وام را همه دارندگان سهام عدالت اعم از افرادی که روش مستقیم یا غیر مستقیم را انتخاب کرده اند می توانند دریافت کنند.

2-برای دریافت این وام نیازی به ضامن ندارید و عملا خود سهام ضامن شما میشه.

3- این وام با سود 18 درصد و بازپرداخت 3 ساله خواهد بود.

4- دریافت برگ سهامداری (گواهی سهام) از شرکت سپرده گذاری مرکزی: پس از احراز هویت سجام از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه می توانید برگ سهام رو دریافت کنید.

5- همراه داشتن کپی شناسنامه و کارت ملی

6- فرد متقاضی نباید حتی یک برگ از سهام خود را فروخته باشد.

7- نباید سهام فرد توقیف شده باشد.

8- افراد باید قبل از ورود به سامانه بانک حتما تغییر کارگزاری ناظر را در پرتفوی سهام عدالت خود فعال کنند و در سامانه سجام احراز هویت شده باشند بعد به بانک مراجعه کنند.


تجربه شخصی من در مورد نحوه دریافت وام سهام عدالت از بانک ها


خودم شخصا به بانک ملی، بانک تجارت و بانک صادرات و بانک قرض الحسنه مهر ایران مراجعه کردم

بانک ملی و تجارت فعلا دو بانکی هستند که اعتبار رو میدن و میشه کارهاش رو انجام داد

بر خلاف اعلامی که شده فعلا هنوز به برخی شعب بانک صادرات دادن اعتبار برای سهام عدالت ابلاغ نشده و احتمالا مدتی زمان ببره و بعد از ابلاغ این بانک هم اعتبار میده همچنین ممکنه فروشگاههای عمومی نیز به لیست این بانک اضافه بشه مثلا برخی فروشگاههای خصوصی داخل هر شهر برای لوازم خانگی یا مثل این فروشگاه ها.

بانک قرض الحسنه مهر ایران هم فعلا اعتباری داده نمیشه احتمالا ظرف 2 ماه آینده بهشون پرداخت وام سهام عدالت ابلاغ بشه.


چند نکته:

1- تمام این بانک ها یه نکته مشترک داشتن اون هم این بود که هیچ کدوم وام رو یعنی پول رو به حساب شما واریز نمی کنند.

2- فقط اعتبار میدن که برای خرید از فروشگاههای بزرگ و مشهور مواد غذایی هست.

3- کلیه مراحل رو باید اعم از باز کردن حساب بانکی تا درخواست وام سهام عدالت رو اینترنتی و از طریق اپلیکیشن های بانک ها انجام بدید هر چند سابقا با مراجعه حضوری هم مراحل رو بانک انجام میداد اما الان کلا باید اینترنتی مراحل دریافت وام سهام عدالت رو انجام بدید.


امیدوارم اگر وام رو نمیدن به جاش کارت اعتباری که میدن حداقل فروشگاههاش بیشتر بشه تا قدرت انتخاب و تنوع بیشتری وجود داشته باشه شاید فردی نیاز به لوازم خانگی یا لوازم یدکی، گوشی موبایل، لپ تاپ و... داشته باشه.


سریع ترین روش انتقال سهام عدالت به بورس

مبلغ وام سهام عدالت

ماجرای کارت اعتباری بدون سود (به نوعی بانک مشتری خودشو ضمانت میکرد تا بتونه با این کارت خرید انجام بده و بعد مبلغ رو طی اقساطی برگشت بده بدون سود) برای دارندگان سهام عدالت و سایر سهامدارن بورسی به کجا رسید؟

سال قبل نیز قرار بود این وام پرداخت بشه اما هیچ نتیجه ای نداشت و الان وام با سود 18 درصد پرداخت میشه.نکته بسیار مهم : اگر کل مبلغ وام را ظرف 29 روز به بانک برگردانید نیازی به پرداخت سود نیست اما بعد از این مهلت وام به اقساط 36 ماهه تقسیم میشه که باید پرداخت بشه در صورت عدم پرداخت از خود سهام عدالت که ضامن بوده بانک میتونه به حساب خودش این سهام رو انتقال بده یا به فروش برسونه.برخی سوالات شما عزیزان


چرا پول فروش سهام عدالت واریز نمیشه؟ 

سهام عدالت رو فروختم اما مبلغی واریز نشده؟

پاسخ از مدیر فنی سهام عدالت آقای محمود حسن لو:

من اطمینان میدم به همه سهامدارن بزرگوار که بعد از فروش سهام عدالت پول نزد شرکت سپرده گذاری  مرکزی، سازمان بورس یا کارگزاری باقی نمیمونه و نهایت بعد از 4 روز به حساب سهامدار واریز میشه.

حالا یه قسمتی از سهام عدالت فروش نرفته خوب چاره ای جز صبر نیست تا اون نماد اگر بسته شده باز بشه قابل معامله بشه و خریدار برای سهام باشه و کارگزار فقط تنها کاری که از دستش برمیاد ارسال سفارش فروش هست تا موقعی که خریدار پیدا شود و بعد پول به حساب سهامدار واریز بشه.

 

دلیل واریز خرد خرد پول سهام عدالت چیه؟

دلیلش همین که این شرکتها 36 عدد هستن یعنی 36 نماد مختلف که هر کدام باید جدا فروخته بشه و ما سفارش فروش رو می زنیم و نماد مثلا فملی (ملی مس ایران) فروش میره پولش به فرض میشه 200 هزار تومان پیشنهادی بود که بعد از فروش همه نمادها پول واریز بشه اما چون بازار بورس بازاری شفاف ما گفتیم در لحظه هر میزان فروش هر زمان انجام بشه واریز صورت بگیره و ما موظفیم بلافاصله با سهامدار تسویه کنیم و امکان نداره نمادی فروش بره و پولش واریز نشه و معطل بشه و نقطه قوت بازار ما همینه که سهامی فروش میره بلافاصله مبلغش به حساب سهامدار واریز میشه.

اعتراض یارانه

یارانه کمک معیشتی 100 هزار تومانی و یارانه کمک معیشتی 120 هزار تومانی؟

طبق گفته معاون اقتصادی رئیس جمهور افراد و خانواده شون باید 4 شرط برای دریافت یارانه 100 هزار تومانی داشته باشند: 1- معیشت بگیر و یارانه بگیر باشند 2- حقوق بگیر ثابت نباشند (کارمند نباشند) 3- بیمه پرداز تامین اجتماعی نباشند 4- کارمند دولت و بازنشسته هم نباشند.

یارانه 120 هزار تومانی هم به افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی تعلق میگیره.

 

وام یک میلیون تومانی کرونا؟

افرادی که قبلا وام یک میلیون تومانی رو دریافت کردند و الان هم به سامانه 6369 پیامک ارسال کردند میتونند منتظر دریافت دوباره این وام باشند صحبت جدیدی در مورد مشمولین این وام مطرح نشده است.

 

آیا سهامداران عدالت باید در سجام ثبت‌نام کنند؟

مشاور اجرایی  شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: جهت استفاده از مزایای سهامداری مانند دریافت سود، حضور در مجمع و سایر خدمات الکترونیک مشروط به ثبت نام در سایت سجام و انجام احراز هویت است.

مطلب مرتبط که به شما کمک می کند سریع ترین روش انتقال سهام عدالت به بورس

منتظر نظرات و سوالات شما همراهان عزیز هستیم. سپاس

نظرات ارزشمند شما
2 نظر
احسان
احسان
۳۱ فروردین ۱۴۰۰

سلام خیلی ممنون از مقاله خوبتون واقعا دو روزه کارت اعتباری رو میدن؟

محمدحسن فرهمندنژاد
محمدحسن فرهمندنژاد
۳۱ فروردین ۱۴۰۰

سلام تشکر اگر از طریق اپلیکیشن ها همه چیز آنلاین و درست انجام بشه آره این گفته خود بانک ها هست که میشه در عرض دو سه روز وام سهام عدالت یا در واقع همون کارت اعتباری سهام عدالت رو دریافت کرد

علی
علی
۲۲ فروردین ۱۴۰۰

سلام باقی‎مانده سود سهام عدالت چه موقع واریز میشه؟

محمدحسن فرهمندنژاد
محمدحسن فرهمندنژاد
۲۲ فروردین ۱۴۰۰

سلام طبق گفته شرکت سپرده‌گذاری مرکزی: به محض دریافت مبلغ از شرکت‌های سرمایه‌پذیر، ۵۰ درصد دوم سود هم واریز می‎شود. حدود ۴۳ میلیون نفر، سود دریافت کرده ‎اند. افرادی که به هر دلیلی سود برای آن‎ها واریز نشده، در مرحله دوم پرداخت، کل سود به حساب آن‎ها واریز می ‎شود.

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیف های ویژه در ایمیل خود با خبر شوید...