سریع ترین روش انتقال سهام عدالت به بورس

بروزرسانی شده در ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
سریع ترین روش انتقال سهام عدالت به بورس
زمان مطالعه : 12 دقیقه 31629 بازدید 42 نظر

سریع ترین روش انتقال سهام عدالت به بورس یا انتقال سهام عدالت به پرتفوی کارگزاری در واقع ما در این مقاله نحوه انتقال سهام عدالت به بورس و آموزش دقیق آن را برای افرادی که روش مستقیم یا غیر مستقیم را انتخاب کرده اند به چه نحو می توانند خیلی سریع سهام عدالت را به بورس یا به پرتفوی کارگزاری انتقال دهند.

نحوه انتقال سهام عدالت به بورس


نحوه انتقال سهام عدالت به بورسنحوه انتقال سهام عدالت به بورس یا انتقال سهام عدالت به پرتفوی کارگزاری، قدم به قدم همراه ما باشید باید چند مرحله را طی کنید:


1- فرد ابتدا به سایت www.samanese.ir وارد شده و از انتخاب روش مستقیم یا غیر مستقیم مطلع شود باید بدانید در گذشته کدام روش را انتخاب کرده اید ((در گذشته لازم بود  اقدام به آزادسازی و انتخاب روش مستقیم نمایید ممکن است مجدد در آینده ارائه شود که لینک آموزش آن در زیر قرار دارد)) و فرد پس از آزادسازی می توانست اقدام به فروش نماید اما در حال حاضر نیازی به آزادسازی نیست.


همچنین همه افراد که روش مستقیم یا غیر مستقیم را انتخاب کرده اند می توانند اقدام به فروش یا نگهداری سهام عدالت خود نمایند، راه حل برای همه وجود دارد با ما همراه باشید.


نحوه ثبت نام در بورس:


2- در این مرحله تفاوتی ندارد کدام روش را انتخاب کرده اید باید همه افراد در سایت سجام www.sejam.ir ثبت نام کنند.


نکته در مورد سجام:


در ابتدای ثبت نام سجام از شما شماره همراه و کد ملی را دریافت خواهد کرد چهار مقوله بسیار مهم در این سایت وجود دارد که باید رعایت شود:


الف- در وارد کردن شماره همراه حتما دقت شود شماره باید حتما به نام هر فرد و مختص به خودش باشد در غیر این صورت سایت مبلغ 5 هزار تومان شما را جریمه می کند و باید اقدام به تغییر شماره نمایید.(در صورتی که فرد به سن قانونی نرسیده باشد شماره همراه سرپرست (پدر، در صورتی که مادر سرپرست باشد باید مدارک دال بر اثبات آن اسکن شود) وارد می شود و شناسنامه فرزند و همچنین شناسنامه و کارت ملی ولی یا سرسرپرست باید اسکن و در سایت بارگزاری شود )


ب- در وارد کردن کد ملی دقت کنید زیرا پس از پرداخت مبلغ امکان ویرایش کد ملی وجود ندارد.


ج- شماره شبا، کدشعبه، و آدرس شعبه را نیز به همراه داشته باشید حتما و الزاما این شماره شبا باید به نام فرد باشد. (به عنوان مثال شماره شبا سرپرست یا ولی فرزند را نمی توان وارد کرد و باید حتما شماره شبا به نام فرزند باشد حتی اگر به سن قانونی نرسیده باشد)


د- شماره شبایی را وارد نمایید که تمایل دارید مبالغ به آن حساب واریز شود، شماره شبای ثبت شده جهت واریز سود سهام شما می باشد همچنین برخی کارگزاریها همین شماره شبا را دریافت می نمایند که برای واریز پول به حساب شما استفاده می شود.


3-  به انتخاب خود بر روی سایت یک کارگزاری ثبت نام کنید، ثبت نام کارگزاری نیز الزامی هست چون برای انتقال سهام عدالت و در صورت تمایل به فروش آن باید از طریق کارگزاری اقدام به فروش نمایید. پیشنهاد می شود برای انتخاب کارگزاری با افراد مطلع مشورت نمایید(فقط در برخی خدمات کارگزاریها متفاوت اند)


4-  بعد از اتمام ثبت نام در سایت سجام و کارگزاری کد پیگیری سجام برای شما پیامک می گردد که البته این پیامک ممکن است تا 24 ساعت بعد برای شما ارسال شود.


5- سپس با در دست داشتن کارت ملی و شناسنامه و داشتن این کد پیگیری می توانید به دفاتر پیشخوان منتخب دولت جهت احراز هویت سامانه سجام و اسکن مدارک (شناسنامه و کارت ملی) برای کارگزاری اقدام کنید.


6- پس ار احراز هویت می توانید وارد پنل خود شوید در ابتدای ورود ممکن است کلمه کاربر مهمان را مشاهده کنید اما در صورت صحیح انجام گرفتن مراحل احراز هویت پنل کاربری شما نهایتا بین 3 تا 7 روز کاری فعال می شود و اسم و فامیل خود همچنین کد بورسی شما قابل مشاهده خواهد بود.


7- کد بورسی شما بسته به کارگزاری بین 3 تا 7 روز صادر می گردد می توانید به صورت آنلاین نیز احراز هویت را انجام دهید همچنین اکثر کارگزاریها نیز اطلاعات شما را از سایت سجام دریافت می کنند یعنی اگر احراز هویت آنلاین سجام را انجام دهید دیگر نیازی به مراجعه به دفتر پیشخوان برای تایید احراز هویت کارگزاری ندارید.


احراز هویت الکترونیکی سجام


نکته: برخی کارگزاریها در گذشته احراز هویت را انجام می دادند که فعلا به دلیل شرایط کرونا این امر انجام نمی شود البته برخی کارگزاریها ممکن است به شکل محدود اقدام به این امر نمایند.
8- مرحله نهایی:


حال تفاوت افراد در روش مستقیم با روش غیر مستقیم چیست؟ نحوه فروش هر یک و طی مراحل بعدی چگونه است؟


طریقه انتقال سهام عدالت به بورس (افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده اند)


برای افرادی که اقدام به آزادسازی سهام عدالت و دریافت کد بورسی کرده اند به این نحو است که در فرآیند انتقال سهام عدالتشان به بورس قرار گرفته اند و اگر در کارگزاری ثبت نام کرده باشند.

این سهام به قسمت ((سهام عدالت کارگزاری)) اضافه شده که با تعریف یک رمز برای این سامانه می توانند وارد آن شده و سهام عدالت خود را مشاهده نمایند یا 60 درصد آن را بفروشند.


جهت انتقال سهام عدالت به پرتفوی بورسی فعلا باید کلیه مراحل بالا انجام گیرد و سهام عدالت شما در همان قسمت سهام عدالت کارگزاری قرار می گیرد و هنوز اطلاعیه ای برای انتقال آن به خود سبد بورسی وجود ندارد و امکان آن نیست که این سهام به سبد معاملاتی شما اضافه شود فقط می توانید این سهام را نگهداری کرده یا درخواست فروش را ثبت نمایید تا کرگزاری آن را بفروشد.


نکته: چند روز اوایل آذر ماه برخی کارگزاریها فروش سهام عدالت را انجام نمی دادند اما مجددا امکان فروش سهام عدالت فراهم شده همچنین امکان لغو سفارش فروش وجود دارد.


نحوه انتقال سهام عدالت به بورس (افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند)


افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب نموده اند طریقه انتقال سهام عدالت به بورس برای این افراد نیز مشابه روش مستقیم است اما با اندکی تفاوت یعنی در ابتدا ثبت نام در سامانه سجام و سپس کارگزاری و انجام احراز هویت سپس کد بورسی را دریافت می کنند و می توانند وارد پنل کاربری خود شوند بعد نحوه انتقال سهام عدالت به بورس برای این افراد خودکار انجام نمی شود یا در قسمت سهام عدالت کارگزاری مشاهده نمی شود.


سهام عدالت این افراد در قالب شرکت سرمایه گذاری استانی به نام هر استان انتقال یافته است.


برای فروش یا انتقال سهام عدالت به بورس باید وارد سامانه معاملاتی کارگزاری خود شوند و گزینه تغییر کارگزار ناظر را زده و در آن قسمت نام شرکت سرمایه گذاری استانی خود را وارد نمایند تا سهام عدالت به پرتفویشان اضافه شود و سپس می توانند آن را نگهداری یا به فروش برسانند.

زمانی که شما در سامانه سجام و در یک کارگزاری ثبت نام کنید اگر روش غیر مستقیم را انتخاب کرده باشید به طور خودکار البته در برخی کارگزاری ها سهام شرکت سرمایه گذاری استانی را بعد از یک هفته میتوانید در پرتفوی خود مشاهده کنید.


 به عنوان مثال: افرادی که ساکن خراسان جنوبی هستند و روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند باید وسخراج را در قسمت ((تغییر کارگزار ناظر)) سرچ نمایند سپس ((ثبت درخواست)) را بزنید بعد از چند روز بستگی به کارگزاری دارد سهام به پرتفو شما اضافه می شود معمولا بین 3 تا 10 روز انتقال انجام می شود.

نکته مهم:


برخی استانها هنوز شرکت سرمایه گذاری استانی آنها در بورس ثبت نشده به هر حال فرد باید مراحل بالا را انجام دهد و پس از ثبت شرکت سرمایه گذاری استانی در بورس می تواند اقدام به انتقال آن به پرتفوی بورسی (سبد دارایی سهام) خود نماید و در صورت تمایل آن را بفروشد.


لیست شرکتهای سرمایه گذاری استانی که در بورس پذیرش شده و معامله می شوند به همراه نام نماد آنها در بورس

1- شرکت سرمایه گذاری استان تهران: وستهران

2- شرکت سرمایه گذاری استان آذربایجان شرقی: وساشرقی

3- شرکت سرمایه گذاری استان آذربایجان غربی: وساغربی

4- شرکت سرمایه گذاری استان بوشهر: وسبوشهر

5- شرکت سرمایه گذاری استان اردبیل: وساربیل

6- شرکت سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی: وسخراج

7- شرکت سرمایه گذاری استان خراسان شمالی: وسخراش

8- شرکت سرمایه گذاری استان خوزستان: وسخوز

9- شرکت سرمایه گذاری استان زنجان: وسزنجان

10- شرکت سرمایه گذاری استان اصفهان: وسصفا

11- شرکت سرمایه گذاری استان فارس: وسفارس

12- شرکت سرمایه گذاری استان قم: وسقم

13- شرکت سرمایه گذاری استان کردستان: وسکرد

14- شرکت سرمایه گذاری استان گلستان: وسگلستا

15- شرکت سرمایه گذاری استان گیلان: وسگیلا

16- شرکت سرمایه گذاری استان لرستان: وسلرستا

17- شرکت سرمایه گذاری استان چهارمحال و بختیاری: وسمحال

18- شرکت سرمایه گذاری استان مرکزی: وسمرکز

19- شرکت سرمایه گذاری استان سمنان: وسمنان

20- شرکت سرمایه گذاری استان هرمزگان: وسهرمز

21- شرکت سرمایه گذاری استان همدان: وسهمدا

22- شرکت سرمایه گذاری استان یزد: وسیزد

23- شرکت سرمایه گذاری استان سیستان و بلوچستان: وسیستا

24- شرکت سرمایه گذاری استان ایلام: وسیلام


نمادهای سایر استانها نیز به تدریج در بورس درج نماد شده و پس از آن قابل معامله خواهند بود.


مزایا و دلیل ثبت نام در سجام و دریافت کد بورسی چیست؟


طبق برنامه های اعلامی از سوی وزیر اقتصاد و سازمان بورس  می توان 9 مورد از فواید ثبت نام را به شرح ذیل برشمرد اما برخی از آنها هنوز در مرحله تصمیم گیری قرار دارد و هنوز به حالت اجرایی در نیامده است:

1- اطلاع از تعداد سهام و دریافت گواهینامه ااکترونیکی

2- امکان معامله پذیری سهام

3- دریافت سود عملکرد سالیانه

4- حضور الکترونیکی در مجامع عمومی

5- درخواست عضویت در هیئت مدیره

6- اعمل نظر در مورد عملکرد مدیران

7- مشارکت در افزایش سرمایه احتمالی

8- کمک به بهبود عملکرد مدیران

9- امکان وثیقه گذاری جهت دریافت وام


در مناطق محروم و بدون اینترنت افراد چگونه باید در سامانه سجام ثبت نام کرده و احراز هویت را انجام دهند؟


مشاور اجرایی سهام عدالت در پاسخ به این سوال گفت:


در جلسه ای که در وزارت اقتصاد تشکیل شد تصمیم بر این امر گرفته شد تا با استفاده از ظرفیت دفاتر خدمات بانکی، پست بانک که در سراسر کشور وجود دارد، ثبت نام در سجام برای این دسته از هم وطنان انجام شود تا این افراد به مناطق دیگر سفر نکنند و از خدمات این دفاتر برای ثبت نام در سجام استفاده کنند.


 دو خبر خوب


برای سهامدارن بورسی، سهامدارن سهام عدالت (همه افراد روش مستقیم و غیر مستقیم) و جاماندگان سهام عدالت:


1- الزام شرکتهای بورسی به واریز سود سهام از طریق سجام، به کلیه شرکتها این امر ابلاغ شده و با این اقدام دیگه برای دریافت سود سهامی که در بورس خریداری کردید دیگه نیازی به مراجعه حضوری در بانک نیست همچنین سود سهام عدالت افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده اند به حسابشان واریز می شود یعنی مثل سابق به شماره شبای ثبت شده در سیستم سجام واریز می گردد اما در روش غیر مستقیم سود سهام عدالت به حساب شرکت سرمایه گذاری استانی واریز می شود.


2- طبق اخبار موثق سهام عدالت به جاماندگان نیز تعلق میگیره نحوه ثبت نام و زمانش هنوز اعلام نشده فقط قطعی شده که به جاماندگان سهام عدالت تعلق بگیره. امیدوارم هر چه زودتر این وعده رو مسولین عملی کنند.


ثبت نام سهام عدالت جاماندگان به کجا رسید؟

پیرو سوالات شما همراهان عزیز جدیدترین خبر از ثبت نام جاماندگان سهام عدالت امروز 21 دی ماه 1399 خبری منتشرشد مبنی بر اینکه کمیسیون تلفیق مجلس با ثبت نام 7 میلیون نفر از جاماندگان سهام عدالت موافقت کرد. پس از موافقت مجلس باید دولت نیز هماهنگی های لازم و موافقت و جدیت خود برای این ثبت نام را نشان دهد و بعد می توان منتظر زمان اعلام ثبت نام جاماندگان سهام عدالت بود.


خوشحال میشیم هر گونه درخواست مطلب جدید، نظر،سوال، راهنمایی و نیاز به توضیح بیشتر را با ما در میان بذارید.


ارزش امروز سهام عدالت رو هم در این لینک ببینید.


اگه این مطلب براتون مفید بود بهمون رای بدید. سپاس از همراهی شما عزیزان

نظرات ارزشمند شما
40 نظر
کیانوش خدادادی
کیانوش خدادادی
۱۳ شهریور ۱۴۰۰

سلام سهام عدالتم در شرکت وسخوز بهم واگذار شده اما از بیش از ده روز که این سهم در حال تعلیقه چیکار کنم ممکنه تا چند ماه از تعلیق در نیاد؟؟؟

ناصر مقامسی
ناصر مقامسی
۱۳ شهریور ۱۴۰۰

باسلام سوال بنده این است که مخواهم سهام عدالت رو بیارم در پرتفوی خودم ممکنه راهنمایی بفرمائید ممنون میشم

محمود غلامی
محمود غلامی
۱۹ مرداد ۱۴۰۰

سلام ایا بعدا که امکاناتش جور شد میشود سهام عدالت ازاد شده به روش مستقیم را در پرتفوی خود قرار داد

اسفندیار محمدوند
اسفندیار محمدوند
۱۹ مرداد ۱۴۰۰

سلام من در پرتوی خودم تعداد۷۵۸۰۳ سهام شرکت وسخوز دارم که قیمت ۵۲۰ ریال هستش میخام بدونم این تعداد کل سهام من هستش یا فقط ۶۰ درصد سهام لطفا یه توضیح بهم بدین

محمد
محمد
۲۴ مرداد ۱۴۰۰

من هم همین مشکل دارم اگه میشه راهنمایی کنید

محمد
محمد
۲۸ مهر ۱۴۰۰

سلام من همین مشکل دادم اگه میشه راهنمایی کنید

حامد فلاحی
حامد فلاحی
۲۷ تیر ۱۴۰۰

سلام. من میخوام سهام عدالتمو بفروشم با روش غیر مستقیم میخوام بدونم چجوری باید مقدار پولی که بهم میرسه رو حساب کنم . تو خبرای مختلف میگن 60 درصد الان 7 میلیون تومنه.این مقدار دقیقا همینقدر یا پاییین تره

محمدحسن فرهمندنژاد
محمدحسن فرهمندنژاد
۲۷ تیر ۱۴۰۰

سلام روش غیر مستقیم اگر خریداری وجود داشته باشه میتونید تمام سهام عدالت رو بفروشید. روش غیر مستقیم باید ببینید سهام استانی شما چیه مثلا تهران = وستهران و بقیه استانها هم همینطور، اگر روش غیر مستقیم هستید یک کارگزاری ثبت نام کنید و قسمت تغییر کارگزار ناظر نماد استان خودتونو سرچ کنید و تغییر کارگزار بزنید بعد که به پرتفو شما اضافه شد و خریداری وجود داشت میتونید بفروشید

حامد فلاحی
حامد فلاحی
۲۹ تیر ۱۴۰۰

سهام استانی من وسگیلا هستش میخوام بدونم میزان پولی که از فروشش بهم میرسه چقدره که بفهمم ارزش فروش داره یا نه. باید چجوری حسابش کنم و اینکه گفتید تمام سهام یعنی از صد در درصد؟

محمد
محمد
۱۱ تیر ۱۴۰۰

باسلام من سهامم غیر مستقیم هست زمانی که تغییر کارگزار و میزنم و نماد وسلرستا رو میاریم ده روز بیشتر زمان میبره اما همچنان تو پرتفوی من نمیاد چرا؟ و اینکه چرا مستقیم ها بعد یکماه همچنان فروش نمیرن؟الان که بازار okهست

محمدحسن فرهمندنژاد
محمدحسن فرهمندنژاد
۱۱ تیر ۱۴۰۰

سلام با خود کارگزاری تماس بگیرید و ببینید چرا ثبت رو انجام نمیدن باید دلیل شو بنویسن ... حتما مشکل دیگه ای هست البته بنا به کارگزاری ممکنه متفاوت باشه و گرنه کارگزاری مفید دوستان ثبت نام کردند بدون درخواست تغییر کارگزار ناظر به طور خودکار به پرتفو اضافه شد. بازار هنوز خیلی افراد به روند صعودی اعتقاد ندارن و اینو موقت قلمداد میکنند بعدم هنوز سبز شدن ها قوی نیست که تحمل و پذیرش عرضه سهام عدالت رو داشته باشه و عملا دوباره به روند نزولی برمیگرده پول خیلی قوی میخواد که سهام عدالت رو بخره یا کلا جدای تابلو عرضه بشه به بانکها یا حقوقی ها اونم به شرط نگهداری توسط اونها نه فروشش داخل بازار... بازار هر موقع شبیه اوایل 99 بشه اون موقع میتونه مقدار کمی از سهام عدالت رو جذب کنه

رضا کنارکوهی
رضا کنارکوهی
۱۴ خرداد ۱۴۰۰

سلام، الان من یه بوشهریم، تو کارگزاریه مفید، قسمت تغیر کارگزار نماد وسبوشهر رو بزنم سهام عدالتم میاد تو پورتفوی؟ روشمم غیرمستقیمه

محمدحسن فرهمندنژاد
محمدحسن فرهمندنژاد
۱۴ خرداد ۱۴۰۰

سلام بله برخی دوستان تغییر کارگزاری هم نزدن خودش داخل مفید اضافه شده اما تغییر کارگزار ناظر بزنید بهتره

نسیم شریفی
نسیم شریفی
۱۵ فروردین ۱۴۰۰

سلام و عرض ادب و ارادت.. ممنون از اطلاع رسانی ارزشمندشما،دو سئوال: چرا فروش سهام عدالت به روش مستقیم متوقفه؟ و چه زمانی آزادمیشه فروش؟ واینکه مگه قرار براین نبوده که ۶۰٪ سهام عدالت قابل فروش باشه؟ ممنون از لطفتون

محمدحسن فرهمندنژاد
محمدحسن فرهمندنژاد
۱۵ فروردین ۱۴۰۰

سلام سپاسگذارم شما محبت دارید دلیل متوقف بودن فروش سهام عدالت به روش مستقیم: به دلیل اینکه فعلا اکثر سهام خریداری نداره و صف فروش هست یعنی کلا خریداری برای برخی از سهام نیست یا اگر هم باشه قدرت خریدار بسیار پایین هست در حالی که عمدتا فروشنده و متقاضی برای فروش زیاده که باعث کاهش بیشتر ارزش سهام میشه (البته کل این فشار فروش نتیجه سهام عدالت نیست دلایل دیگه ای هم هست) از طرفی بازار در یک برهه احساسی هست که همه فکر میکنند سهام نه تنها دیگه بالا نمیره بلکه همچنان افت میکنه پس میل به فروش زیاده تا زمانی که بازار بهتر بشه و به سمت منطقی شدن بره و قدرت جذب سهام عدالت رو داشته باشه فروشش به روش مستقیم متوقف هست. فروش سهام عدالت به روش غیر مستقیم: در روش غیر مستقیم هم فروش در قالب شرکتهای سرمایه گذاری استانی هست (یعنی همان نماد سرمایه گذاری استان شما مثلا وستهران) که البته اینها هم صف فروش دارن که اینم از کلیت بازار تاثیر گرفته این دوستان هم نمیتونن فروشی در عمل داشته باشن زیرا هر روزه نمادهای استانی با صف فروش زیادی مواجه ان در مجموع سهامدارن روش مستقیم در آینده امیدی بیشتری برای فروش سهام خودشون دارن چون نمادهایی مختلفی رو در کل بازار شامل میشه اما در روش غیر مستقیم یک نماد بیشتر نیست به همین دلیل فشار فروش زیادی ایجاد میشه که خوب باید نقدینگی و توجیه خرید باشه تا بتونه این صف فروشها جمع بشه به امید اینکه همه سهامدارن بتونن از منافع سهامشون هر چه زودتر بهره ببرند. اگر سوال یا نیاز به مطلب دیگه ای دارید خوشحال میشیم با ما در میان بذارید تا در صورت نیاز مقاله ای در اون مورد بنویسیم. بسیار ممنون از حمایت شما همراهان عزیز

علی
علی
۱۱ فروردین ۱۴۰۰

سلام روش مستقیم که همان غیرمستقیم است . لطفا توضیح دهید . کی سهام عدالت به پرتفوی شخص اضافه میکنند که سهامدار مسئولیت فروش را مستقیما خود به عهده گیرد ؟ بیش از چند سال گذشته ؟

محمدحسن فرهمندنژاد
محمدحسن فرهمندنژاد
۱۱ فروردین ۱۴۰۰

سلام وقت شما بخیر غیر مستقیم شما مدیریت نداری مدیریت کل سهام شما با شرکت سرمایه گذاری استانی هست در عین حال بعد از ثبت نام در یک کارگزاری و گرفتن کد بورسی میتونید اقدام به فروش سهام همان شرکت سرمایه گذاری استانی کنید پول حاصل از فروش در پرتفوی بورسی شما شارژ میشه که میتونید برداشت رو بزنید و به شماره حسابی که به کارگزاری دادید واریز میشه (یعنی ارزش کل سهام عدالت شما به نوعی بستگی به ارزش سهام شرکت استانی داره و عملکرد شرکت استانی خوب باشه شما سود بیشتری هم دارید) در روش مستقیم مدیریت هر یک از سهام عدالت مثلا سهام فولاد: فولاد مبارکه اصفهان، شپنا: پالایش نفت اصفهان، فملی: ملی مس ایران با شما هست یعنی میتونید هر نماد رو جداگانه درخواست فروش برای کارگزاری ثبت کنید و کارگزاری فروش رو انجام بده و سپس پول به شماره حسابی که برای سجام ثبت کردید واریز میشه. البته فعلا فروش سهام عدالت در روش مستقیم متوقف هست. اگر سوال دیگه ای دارید خوشحال میشم پاسخگو باشم.

ایوب رحمانی
ایوب رحمانی
۱۱ فروردین ۱۴۰۰

سلام .من توکارگزاری اگاه هستم ولی تو اقتصاد بیدار سهام عدالت فروختم چ جوری بیارمش توبرتفوی اگاه

محمدحسن فرهمندنژاد
محمدحسن فرهمندنژاد
۱۱ فروردین ۱۴۰۰

سلام اگر سهام عدالت رو فروختید که مبلغش براتون باید واریز بشه اگر سهامی در پرتفوی کارگزاری آگاه فروختید بازم مبلغش داخل آگاه شارژ میشه که میتونید برداشت رو بزنید. اگر سهامی خریدید مثلا در کارگزاری مفید و سپس فروختید مجددا همون سهام رو در یک کارگزاری دیگه مثلا در کارگزاری آگاه خرید زدید سهام مجددا برگشت میکنه به کارگزاری مفید یعنی در مفید نمایش داده میشه حالا شما میخواید اونو برگردونید به کارگزاری جدید خودتون یعنی آگاه باید داخل کارگزاری مفید گزینه تغییر کارگزاری ناظر رو بزنید و بعد اسم نماد رو وارد کنید و درخواست تغییر ناظر رو تایید کنید بعد از یک دو روز باید سهام جابه جا بشه.

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیف های ویژه در ایمیل خود با خبر شوید...
طراحی فروشگاه اینترنتی