معافیت مالیاتی بورس

بروزرسانی شده در ۰۴ تیر ۱۳۹۹
معافیت مالیاتی بورس
زمان مطالعه : 2 دقیقه 534 بازدید 0 نظر

معافیت های مالیاتی بورس رسما تایید شد، سازمان امور مالیاتی: دریافت مالیات ناشی از سرمایه گذاری در بورس منتفی است، دریافت مالیات از خانه‌های خالی ، Tax، معافیت مالیات بر عایدی بورس

سازمان امور مالیاتی: دریافت مالیات ناشی از سرمایه گذاری در بورس منتفی است

مالیات سهم

وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه هیات دولت از معافیت های بورسی خبر داد، حالا سازمان امور مالیاتی دریافت مالیات ناشی از سرمایه گذاری در بورس (معافیت مالیات بر عایدی بورس) را رسما منتفی اعلام کرد.

به نقل از خبرگزاری ها، محمود علیزاده، معاون حقوقی سازمان امور مالیاتی هم بعد از وزیر اقتصاد، نماینده مجلس ، عضو هیات رئیسه مجلس و دو سه مقام مسئول و نماینده دیگر ، دریافت مالیات پلکانی از درآمد ناشی از سرمایه گذاری در سهام را رد کرد و گفت: اخذ مالیات از درآمدهای حاصل از فعالیت در بورس، منتفی است.

لایحه اصلاح پایه‌های مالیاتی با اعمال تمام معافیت‌ها ، توسط وزارت اقتصاد آماده و به دولت ارسال شده و در آن سود سپرده بانکی و سود حاصل از فعالیت در بورس به استناد قانون مالیات‌های مستقیم معاف از مالیات بوده و افراد بعد از اظهار این درآمدهای از پرداخت مالیات معاف می‌شوند.

دریافت مالیات از خانه‌های خالی موضوع ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم است اما موضوع مالیات بر عایدی مشمول کل دارایی منقول و غیر منقول مانند استفاده از مسکن و خودروهای لوکس می‌شود.

مالیات سهم

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیف های ویژه در ایمیل خود با خبر شوید...
طراحی فروشگاه اینترنتی