فواید یوگا چیه؟

بروزرسانی شده در ۲۸ خرداد ۱۳۹۹
فواید یوگا چیه؟
زمان مطالعه : 3 دقیقه 626 بازدید 0 نظر

یوگا یک ورزش هستش که باری سیاتیک و نفخ شکم و ام اس و بی اختیاری ادار میتونه مفید باشه

یوگا یه ورزش ریلکسیشن (sport relaxation) هستش که میتونه تو برخی از بیماری ها به بیمار کمک کنه برخی از بیماری های که میشه با توصیه پزشک این ورزش رو انجام داد رو براتون نوشتیم امیدوارم خوشتون بیاد.

تاثیر یوگا بر بی اختیاری ادرار

برخی از حرکات یوگا تاثیر زیادی بر عظلات کف لگن دارند و می توان با استفاده از این حرکات به تقویت عضلات کف لگن کمک کرد.از طرف دیگر حرکات یوگا با کمک به تنفس عمیق و ریلاکس کردن افراد میتواند به کاهش اضطراب و استرس کمک کند و این عامل هم میزان بروز بی اختیاری ادرار به علت افزایش فعالیت مثانه را کم می کند.
 

یوگا و بی اختیاری ادار

 

تاثیر یوگا بر نفخ شکم

نفخ شکم به دلیل تغذیه نامناسب ایجاد می‌شود. می‌تو ان با انجام ورزش‌های خاص نفخ شکم را کاهش داد.

 

یوگا و نفخ شکم

 

بسیاری از افراد در طول زندگی خود برای مدتی با مشکل نفخ شکم روبه ‌رو می‌شوند. این مساله باعث ناراحتی افراد هم می‌شود و گاهی اوقات حتی دردآور است. انجام ورزش‌های خاص می‌تواند نفخ شکم را کاهش دهد. در این رابطه گفته می شود: ورزش‌های هوازی باعث کاهش نفخ شکم می‌شوند. انجام ۱۰ دقیقه ورزش هوازی می‌تواند مفید باشد.

می‌توانید ورزش‌هایی همچون دویدن، شنا کردن، دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی سریع انجام دهید. سعی کنید ۲۵ تا ۳۰ دقیقه، ۳ تا ۵ بار در هفته ورزش کنید. ورزش نکردن نفخ شکم را افزایش می‌دهید. یوگا نیز می‌تواند مفید باشد. بهترین زمان برای انجام یوگا قبل از خواب است.

درد سیاتیک

شما می توانید با انجام ورزش یوگا، به قوی نگاهداشتن عضلات شکم و کمرتان کمک کنید.

 

Sciatica- درد سیاتک و یوگا

 

مبارزه با ام اس

ورزش یوگا که ترکیبی از نفس کشیدن و حرکات آرام کششی است، می تواند بدن را آرام کند. بسیاری از بیماران که دچار سفتی عضلانی یا کاهش دامنه حرکاتی بودند، با انجام یوگا بهبودی خوبی را تجربه کردند.

 

یوگا مبارزه با ام اس Fight MS

 

 

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیف های ویژه در ایمیل خود با خبر شوید...
طراحی فروشگاه اینترنتی