علت های مختلف ریزش مو

بروزرسانی شده در ۲۸ خرداد ۱۳۹۹
علت های مختلف ریزش مو
زمان مطالعه : 4 دقیقه 400 بازدید 1 نظر

در این مقاله به شما تمامی عوامل مختلف ریزش موی سر را ارائه می دهیم

علت های مختلف ریزش مو

شما هم وقتی که موهایتان خوش حالت، سالم و پرپشت است، جوان تر و زیباتر به نظر می رسی و اعتماد به نفس بالایی دارید.اما ممکن است به دلایل زیادی ، موهای شما دچار ریزش شوند.

در این مقاله به شما عوامل مختلف ریزش موی سر را ارائه می دهیم.

آشنایی با شیوه های درمان ریزش مو(کلیک کنید)

 ریزش ۷۰ تا ۱۰۰ تار مو در طول روز طبیعی است و با استفاده از یک شامپو با PH مناسب ، رژیم غذایی مناسب و راه های دیگرمی‌توان از ریزش مو جلو گیری کرد.و اما ریختن بیش از ۱۰۰ تار مو در طول روز غیر طبیعی است.

مردها به دلیل داشتن الگوی طاسی مردانه، بیشتر از زنان در معرض ریزش مو هستند اما نازک شدن و ریزش مو در زنان هم ناراحت کننده است. ممکن است دلایل موقتی داشته باشد.مانند:کمبود یک ماده غذایی. یا پیچیده تر از آن، مانند مشکلی در سلامتی بدن باشد.شما باید ابندا دلیل اصلی ریزش موهایتان را شناسایی و سپس درمان کنید.

ریزش موی ارثی در مردان زودتر و بیشتر از زنان است.این میزان در آقایان 80 درصد و در خانم ها 50 درصد است و به طور کلی این مسئله در آقایان شیوع بیشتری دارد.

ریزش مو-1

انواع ریزش مو

ریزش موی جلوی سر

این نوع ریزش موی سر، از انواع دیگر رایج تر است. هم مردان و هم زنان با افزایش سن، کم پشت شدن تدریجی موی جلوی سر را تجربه خواهند کرد. با این تفاوت که موهای پیشانی مردان معمولاً به شکل حرف M کم پشت می شود و می ریزد، اما موی پیشانی زنان معمولاً تغییر نمی کند و فقط فرق سر آنان عریض تر می شود.

ریزش مو سکه ای

ریزش موی سکه‌ای یک بیماری پوستی است. در این بیماری، معمولاً موهای فرد (بیشتر موهای سر) به صورت لکه ای می ریزد. این نوع ریزش معمولاً فقط در موهای سر اتفاق می افتد، اما گاهی ممکن است موی ریش یا ابرو هم به ریزش موی سکه ای دچار شوند. در بعضی موارد ممکن است قبل از ریزش مو پوست آن ناحیه دچار خارش یا درد شود.

ریزش مو ناگهانی

علت ریزش مو ناگهانی، شوک فیزیکی یا عصبی است. همچنین، احتمال دارد، هنگام شانه کردن، شستن یا حتی بعد از کشیده شدن جزئی، موهای سرتان دسته دسته کنده شود. معمولاً در این نوع ریزش، موهایتان کم پشت می شوند و طاس نمی شوید.

ریزش موهای کل بدن

برخی بیماری ها و درمان ها (مانند شیمی درمانی) به ریزش موهای کل بدن منجر می شوند. در این گونه موارد، معمولاً موها دوباره رشد می کنند.
 

مردان بیشتر از زنان به ریزش موی ارثی دچار می‌شوند.در آقایان 80 درصد و در خانم ها 50 درصد است و به طور کلی این مسئله در آقایان شیوع بیشتری دارد.

ریزش مو-2

دلایل ریزش مو

  • کم خونی و فقر آهن

  • بارداری

  • سابقه ی خانوادگی (وراثت)

  • تغییرات هورمونی

  • بیماری ها

  • مصرف داروها و مکمل ها

  • پرتو درمانی (رادیوتراپی)

  • فشار عصبی شدید

  • افزایش سن
  • کشیدن سیگار

ریزش مو-3

برخی افزراد  برای درمان ریزش مو،به طور خودسرانه ویتامین ها ، قرص های مختلف و محصول های تقویتی مصرف می کنند واقعا اغلب این ها موردی ندارد شاید مدت کوتاهی هر فردی نیاز داشته باشه بعضی از ترکیبات را استفاده کند ولی استفاده بیش از حد این مواد تاثیری ندارد و شاید سود آن بیشتر برای کسانی است که این محصولات را تولید می کنند،و برای افراد چه بسا زیاد استفاده کردن این ترکیبات عوارض هم داشته باشد.

نظرات ارزشمند شما
1 نظر
رضا داوری
رضا داوری
۲۸ خرداد ۱۳۹۹

استرس واقعا چه ها که نمی کنه :) ؛)

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیف های ویژه در ایمیل خود با خبر شوید...
طراحی فروشگاه اینترنتی