بوسه عاشقانه برای سلامتی

بروزرسانی شده در ۰۹ اسفند ۱۳۹۹
بوسه عاشقانه برای سلامتی
زمان مطالعه : 7 دقیقه 1195 بازدید 0 نظر

بوسه عاشقانه برای سلامتی و تاثیرات بوسه در تحریک زن و تاثیر عجیب پوست بر زیبایی و جذابیت و جوان ماندن پوست

آیا در رابطه شما بوسیدن کمرنگ شده است؟

آیا هنگام دیدن دوستانتان از بوسه هوایی استفاده می کنید تا بوسه واقعی 

زمان آن رسیده تا فواید بوسیدن حتی خانواده و دوستانتان برای روح و جسمتان صحبت کنیم این چیزی است که علم می گوید.


1- بوسه هورمون های شاد شما را تقویت می کند

بوسیدن باعث می شود که مرکز لذت مغزتان مواد شیمیایی آزاد کند که سبب احساس خوبی در شماست.

این مواد شیمیایی شامل اکسی توسین، دوپامین و سروتونین است که می تواند باعث سرخوشی شما شود و احساس محبت و پیوند را تشویق کند. همچنین میزان کورتیزول (هورمون استرس) شما را کاهش می دهد.


2- بوسه کمک می کند با شخص مقابل ارتباط برقرار کنید

اکسی توسین یک ماده شیمیایی است که به پیوند جفت مرتبط است. اکسی توسین که هنگام بوسیدن ترشح می شود باعث احساس محبت و دلبستگی می شود. بوسیدن همسرتان می تواند رضایت از رابطه را بهبود بخشد و ممکن است در روابط طولانی مدت بسیار مهم باشد.Kiss and interact.jpg


3- بوسه و تأثیر محسوسی در عزت نفس شما دارد

بوسیدن علاوه بر تقویت هورمون های شاد ، می تواند سطح کورتیزول شما را کاهش دهد - به طور بالقوه احساس عزت نفس شما را بهبود می بخشد.

محققان در یک مطالعه در سال 2016 دریافتند که در شرکت کنندگانی که از ظاهر بدنی خود راضی نبودند ، سطح کورتیزول آنها بالاتر بود. اگرچه تحقیقات بیشتری لازم است، اما هربار که می بوسید کاهش قطعی کورتیزول تجربه می کنید.


Kiss and Horman Happiness.jpg


4- بوسه استرس را نیز از بین می برد

بوسیدن همچنین سطح کورتیزول و استرس را کاهش می دهد. بوسیدن و سایر ارتباطات محبت آمیز، مانند در آغوش گرفتن و گفتن "دوستت دارم"، بر روند فیزیولوژیکی مربوط به مدیریت استرس تأثیر می گذارد.


Kiss and reduce anxiety.jpg


5- بوسه اضطراب را کاهش می دهد

مدیریت استرس شامل میزان توانایی شما در کنترل استرس و اضطراب است. هیچ چیز کاملاً شبیه بوسه و برخی از محبت ها نیست که به آرامش شما کمک کند. اکسی توسین باعث کاهش اضطراب و افزایش آرامش و سلامتی می شود.


6- بوسه به کاهش فشار خون کمک می کند

به گفته آندره دمیرجیان، نویسنده کتاب " بوسیدن: هر آنچه می خواستید در مورد یکی از شیرین ترین لذت های زندگی بدانید "، بوسیدن ضربان قلب شما را به گونه ای افزایش می دهد که رگ های خونی شما را گشاد می کند.

وقتی رگ های خونی گشاد می شوند ، جریان خون افزایش می یابد و باعث کاهش فوری فشار خون می شود. بنابراین این بدان معنی است که بوسیدن به معنای واقعی کلمه و استعاره برای قلب مفید است!


Kiss and blood pressure.jpg


7- بوسه به رفع گرفتگی عضلات نیز کمک کند

افزایش جریان خون می تواند به تسکین گرفتگی عضلات کمک کند - تقویت مواد شیمیایی خوب و تسکین گرفتگی پریود؟ شروع کار ساده هنگامی که درگیر یک دوره بد هستید آن را امتحان کنید.


8- بوسه سردردها را تسکین دهید

اتساع رگهای خونی و کاهش فشار خون می تواند سردرد را تسکین دهد. بوسیدن همچنین ممکن است به شما کمک کند تا با کاهش استرس، که باعث تحریک سردرد شناخته می شود، از سردرد جلوگیری کنید.


Relieve headaches with a kiss.jpg9- بوسه می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند

تعویض تف می تواند با قرار گرفتن در معرض میکروب های جدیدی که سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کنند، باعث افزایش ایمنی بدن شود . یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که زوجینی که بطور مشترک می بوسند، میکروبیوتای یکسانی را در بزاق و زبان خود دارند.


10- با بوسه پاسخ آلرژیک را کاهش دهید

نشان داده شده است که بوسیدن موجب تسکین قابل توجهی از کهیر و سایر علائم واکنش آلرژیک مرتبط با گرده گل و گرد و غبار خانگی می شود. استرس همچنین واکنش های آلرژیک را بدتر می کند، بنابراین تأثیر بوسیدن بر استرس ممکن است پاسخ آلرژیک را از این طریق کاهش دهد.


Equipment treatment with a kiss.jpg


11- بوسه به بهبود کلسترول کل مرتبط است

یک مطالعه در سال 2009 نشان داد که زوجینی که دفعات بوسه های عاشقانه را افزایش می دهند، کلسترول سرم خود را بهبود می بخشند. کنترل کلسترول خطر ابتلا به چندین بیماری از جمله بیماری های قلبی و سکته را کاهش می دهد.


Kiss and improve cholesterol.jpg


12- بوسه حتی با افزایش تولید بزاق به جلوگیری از ایجاد حفره کمک می کند

بوسیدن غدد بزاقی شما را تحریک می کند، که باعث افزایش تولید بزاق می شود. بزاق دهان را روان می کند، به بلع کمک می کند و باعث می شود که بقایای مواد غذایی به دندان نچسبد، که می تواند از پوسیدگی دندان و ایجاد حفره جلوگیری کند .


بوسه و ترشح بزاق13. بوسه یک فشارسنج محکم برای سازگاری جسمی با یک شریک عاشقانه است

یک مطالعه در سال 2013 نشان داد که بوسیدن ممکن است به شما در ارزیابی مناسب بودن یک شریک زندگی بالقوه کمک کند. به گفته زنان مورد بررسی، اولین بوسه می تواند آن را بوجود آورد یا آن را بشکند وقتی که صحبت از جذابیت او می شود.


14. بوسه عاشقانه میل جنسی شما را تقویت می کند

بوسیدن عاشقانه منجر به برانگیختگی جنسی می شود و اغلب نیروی محرکه تصمیم زن برای رابطه جنسی با کسی است. بزاق همچنین حاوی تستوسترون - هورمون جنسی است که در تحریک جنسی نقش دارد. هرچه بیشتر و با اشتیاق بیشتر ببوسید، تستوسترون بیشتری آزاد می شود.


15. هرچه بیشتر ببوسید، عضلات صورت خود را سفت و تنش می کنید

عمل بوسیدن می تواند از 2 تا 34 عضله صورت را درگیر کند. این ممکن است به تقویت عضلات صورت کمک کند. تمرین عضلات صورت نیز می تواند باعث افزایش تولید کلاژن شود که در ایجاد پوستی سفت و جوان به نظر می رسد.


16- بوسه و کالری سوزاندن

استفاده از آن عضلات صورت باعث سوزاندن کالری نیز می شود. بسته به میزان اشتیاق شما در بوسیدن می توانید در هر دقیقه از 2 تا 26 کالری بسوزانید.


حرف آخر

بوسیدن ، صرف نظر از اینکه شما چه کسی را می بوسید، می تواند تأثیر مثبتی در سلامت عاطفی و جسمی شما داشته باشد.


Kisses and emotional health.jpg


بوسیدن باعث می شود هر دو طرف احساس خوبی نسبت به خود داشته باشند و می تواند از هر نوع روابطی تقویت کند، بنابراین اغلب ببوسید و ببوسید. برای شما خوب است!


منو ببوس الانوقت آن رسیده برای لذت بیشتر از ارتباط پوزیشن زناشویی رو یاد بگیری!


منبع:www.healthline.com/health/benefits-of-kissing

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیف های ویژه در ایمیل خود با خبر شوید...
طراحی فروشگاه اینترنتی