امکان ثبت نام جاماندگان سهام عدالت وجود ندارد، انتقال سهام متوفیان به وراث

بروزرسانی شده در ۳۱ خرداد ۱۳۹۹
امکان ثبت نام جاماندگان سهام عدالت وجود ندارد، انتقال سهام متوفیان به وراث
زمان مطالعه : 2 دقیقه 325 بازدید 0 نظر

وزیر امور اقتصاد و دارایی: براساس قانون امکان تجدیدنظر در روند ارائه سهام عدالت به جاماندگان این سهام وجود ندارد ، وضعیت سهام متوفیان، 13 شرکت در راه بورس

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی

شایعه ای مطرح است که سهام عدالت متوفیان به وراث نمی رسد؟ آیا این حرف صحت دارد؟

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی:خیر، سهام عدالت فوتی‌ها براساس قوانین به وراث آنها می‌رسد.

ایشان در مورد برنامه دولت برای 40 درصد مردم که سهام عدالت ندارند گفت: در اصل 44 قانون اساسی صریحا ذکر شده که سهام عدالت تنها به 6 دهک افراد جامعه داده شود و ارائه سهام عدالت در سال 85 آغاز شد و اکنون دیگر نمی توان برای جاماندگان سهام عدالت کاری انجام داد.

 

13 شرکت در راه بورس

بورس عرضه اولیه

دژپسند گفت: از 49 شرکت مدنظر 36 شرکت بورسی و 13 شرکت هم غیربورسی اند و در حال آماده‌سازی شرکت‌های غیربورسی هستیم تا آن‌هایی که شرایط لازم را دارند به بازار بورس وارد شوند. آزادسازی به معنای مدیریت سهام عدالت توسط خود سهامداران است که شامل خرید و فروش، تبدیل سهام و نگهداری آن می‌شود و اکنون حدود 17 ملیون و پانصد هزار نفر مدیریت مستقیم را برگزیده‌اند.

نظر دولت نسبت به طرح مجلس برای ارائه سهام عدالت به جاماندگان چیست؟ من این طرح را ندیده‌ام اما امکان تجدیدنظر در روند ارائه سهام عدالت به جاماندگان وجود ندارد زیرا آن شرکت‌های دولتی مورد نظر را در قالب سهام ارائه کرده‌ایم یا اکنون براساس قانون بودجه سال 99 در حال واگذاری آنها هستیم بنابراین چنین چیزی امکان پذیر نیست.

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیف های ویژه در ایمیل خود با خبر شوید...