امکان ثبت نام جاماندگان سهام عدالت وجود ندارد !!! انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث

بروزرسانی شده در ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
امکان ثبت نام جاماندگان سهام عدالت وجود ندارد !!! انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث
زمان مطالعه : 3 دقیقه 515 بازدید 0 نظر

حسین فهیمی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در روزهای پایانی فروردین ماه امسال گفت: تاکنون سهام عدالت اموات به ۱۲۰هزار وارث واگذار شده است و با توجه به گسترش بیماری کرونا ، امکان مراجعه حضوری برای واگذاری سهام عدالت اموات وجود ندارد.

جدیدترین خبر از انتقال سهام عدالت متوفیان به وراثحسین فهیمی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در روزهای پایانی فروردین ماه امسال گفت:


تاکنون سهام عدالت اموات به ۱۲۰هزار وارث واگذار شده است و با توجه به گسترش بیماری کرونا ، امکان مراجعه حضوری برای واگذاری سهام عدالت اموات وجود ندارد.


واگذاری سهام عدالت اموات به وراث نیاز به گواهی انحصار وراثت دارد و هنوز بسیاری از مشمولان و وراث در این مرحله هستند و تعداد کمی از وراث گواهی انحصار وراثت را دریافت کردند و فعلا مشخص نیست وراث این سه میلیون نفر متوفی چه کسانی هستند. بنابراین امکان انتقال سهام وجود ندارد.


مجمع اول ۱۴ استان در سال ۹۹ برگزار شده، اما حد نصاب لازم در این مجامع حاصل نشده و مجمع دوم با هر تعداد سهامدار برگزار می‌شود. از تمام سهامداران دعوت می‌کنیم با سجامی شدن در احراز هویت در این مجامع شرکت کنند تا با اکثریت آرا کاندیدای مورد نظر و دارای صلاحیت انتخاب شود.


خبرهای زیر مربوط به 31 خرداد ماه 1399 است


به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی

شایعه ای مطرح است که سهام عدالت متوفیان به وراث نمی رسد؟ آیا این حرف صحت دارد؟

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی:خیر، سهام عدالت فوتی‌ها براساس قوانین به وراث آنها می‌رسد.

ایشان در مورد برنامه دولت برای 40 درصد مردم که سهام عدالت ندارند گفت: در اصل 44 قانون اساسی صریحا ذکر شده که سهام عدالت تنها به 6 دهک افراد جامعه داده شود و ارائه سهام عدالت در سال 85 آغاز شد و اکنون دیگر نمی توان برای جاماندگان سهام عدالت کاری انجام داد.

 

13 شرکت در راه بورس

بورس عرضه اولیه

دژپسند گفت: از 49 شرکت مدنظر 36 شرکت بورسی و 13 شرکت هم غیربورسی اند و در حال آماده‌سازی شرکت‌های غیربورسی هستیم تا آن‌هایی که شرایط لازم را دارند به بازار بورس وارد شوند. آزادسازی به معنای مدیریت سهام عدالت توسط خود سهامداران است که شامل خرید و فروش، تبدیل سهام و نگهداری آن می‌شود و اکنون حدود 17 ملیون و پانصد هزار نفر مدیریت مستقیم را برگزیده‌اند.

نظر دولت نسبت به طرح مجلس برای ارائه سهام عدالت به جاماندگان چیست؟ من این طرح را ندیده‌ام اما امکان تجدیدنظر در روند ارائه سهام عدالت به جاماندگان وجود ندارد زیرا آن شرکت‌های دولتی مورد نظر را در قالب سهام ارائه کرده‌ایم یا اکنون براساس قانون بودجه سال 99 در حال واگذاری آنها هستیم بنابراین چنین چیزی امکان پذیر نیست.

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیف های ویژه در ایمیل خود با خبر شوید...
طراحی فروشگاه اینترنتی