الگوریتم مرغ مگس خوار

بروزرسانی شده در ۲۱ دی ۱۳۹۹
الگوریتم مرغ مگس خوار
زمان مطالعه : 3 دقیقه 952 بازدید 1 نظر

الگوریتم مرغ مگس خوار چیست؟ راه حل مناسب برای بهینه شدن سایت در مقابل الگوریتم مرغ مگس خوار ؟ بالا بردن رتبه سایت با شناخت الگوریتم مرغ مگس خوار


الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار یا Hummingbird گوگل در ماه آگوست 2013 معرفی شد، علت نام گذاری این الگوریتم گوگل به مرغ مگس خوار سرعت و دقت که دارد. و با استفاده از آن موفق به درک منظور مخاطبان خود در نتایج جستجو شود. 


علت پیدایش مرغ مگس خوار 

سبب به وجود آمدن مرغ مگس خوار بلک سئوی بود که برخی از وب مستر ها انجام می دادند شاید یادتان باشد در گذشته با صفحاتی در گوگل مواجه بودیم که یک کلمه کلیدی را چندین و چند بار در متن تکرار می کردند. گاهی این تکرار زیاد کلمات کلیدی سبب می شد که به مفهوم و معنا مقاله توجه نشود، که این امر باعث نارضایتی کاربران و دیده نشدن سایت هایی با محتوای خوب بود.


جریمه مرغ مگس خوار

صفحاتی که بیش از حد  key word استفاده کرده و دارای محتوا و مفهوم درست و حسابی نیستند متخلف و توسط این الگوریتم جریمه می شوند.گوگل پنالتی- جریمه گوگل - اخطار گوگل

هدف  از ارائۀ الگوریتم مرغ مگس خوار

مخاطب نتایج واقعی‌تر و دقیق‌تری را ببیند هم کاری کند که وبمسترها به تولید محتوای با کیفیت و ارزشمند توجه ویژه‌ای کنند.


نکات موثر بر عملکرد الگوریتم مرغ مگس خوار

بهبود بخشیدن کلمات کلیدی که در مطالب استفاده می کنید.

تعداد کاراکتر هایی که در نوشتن مقاله به کار می برید.

مقاله ها در اندازه های مختلف کاراکتری تولید کنید.

محتوای تصویری در پست هایتان داشته باشید.

از نشانه گذاری schema استفاده کنید.


ارتباط مرغ مگس خوار و رفتار کاربران

یکی از نکاتی که مرغ مگس خوار به آن توجه دارد بازخورد مخاطب به لینک های دیده شده است بگذارید با یک مثال ساده توضیح دهم. وقتی کاربران عبارت "برنامه نویسی چیست" را در گوگل سرچ می‌کنند، به نتایج مختلفی برخورد می‌کنند. حال اگر تعداد افرادی که روی نتیجۀ سوم کلیک می‌کنند بیشتر از افرادی باشد که روی لینک اول کلیک می‌کنند، پس از مدتی جایگاه سوم ارتقا پیدا می‌کند و در مقابل جایگاه اول پایین‌تر می‌رود. این یعنی مرغ مگس خوار گوگل رفتار کاربران را تحلیل و به آن‌ها اعتماد می‌کند.


سئو رفتار کاربران - پیش بینی رفتار کاربران با سئو - مرغ مگس خوار


پس سعی کنید هنگام تولید محتوا، علاوه بر الگوریتم‌ها و ربات‌های مختلف گوگل، مخاطبانتان را هم مد نظر قرار دهید و ببینید که به چه چیزهایی علاقه بیشتری دارند. البته فقط این موضوع نیست که تعیین کننده است؛ بلکه عوامل مختلفی مثل محبوبیت در شبکه‌های اجتماعی، میزان گردش در سایت، نرخ پرش و ... هم در سنجش میزان محبوبیت شما نزد کاربران دخیلند.

 

نظرات ارزشمند شما
1 نظر
جواد قلی پور
جواد قلی پور
۰۱ تیر ۱۳۹۹

مرسی تجربیاتم بیشتر شد

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیف های ویژه در ایمیل خود با خبر شوید...
طراحی فروشگاه اینترنتی