آموزش html به زبان ساده

بروزرسانی شده در ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
آموزش html به زبان ساده
زمان مطالعه : 3 دقیقه 497 بازدید 0 نظر

ساختار استاندارد صفحه html و معرفی پیش نیاز های لازم برای یادگیری html

html چیست؟

HTML یا زبان نشانه‌گذاری فوق متن (Hypertext Markup Language) هستش که برای ساختن صفحات وب مورد استفاده قرار می گیرد و ما در html تمام کار هایمان را با استفاده از تگ انجام می دهیم. 

پسوند فایل های html عبارت است از html. که از طریق هر سیستم عامل که با مرورگر به اینترنت وصل است می توانید صفحات آن را مشاهده کنید.

 

تگ باز و بسته در html

دسته اول از تگ ها در html از دو قسمت که یکی به عنوان شروع همان تگ باز <div> و دیگری به عنوان پایان به عنوان تگ بسته <div/>  

تگ های مشابه؟ h1 ، p و i که  باز و بسته می شوند.

دسته دوم از تگ ها در html از یک قسمت تشکیل شده اند و باز بسته نمی شوند مثل تگ img که در تصویر هم مشاهده می کنید.

تگ های مشابه؟  br و hr که  باز و بسته نمی شوند.

تگ باز و بسته html

 

ساختار کلی html

همه عناصر در یک صفحه وب درون یک تگ html قرار دارند که نشان دهنده شروع و پایان یک سند در صفحات وب محسوب می شود. این تگ از دو قسمت تشکیل شده است یکی تگ باز که به صورت <html> تعریف می شود و یک تگ بسته که با / مشخص می شود <html/>. در حالی که این تگ خود دارای دو تگ درونی head , body است.

تگ head

این تگ یکی از تگ های مهم در هر صفحه ای وب محسوب می شود به دلیل داشتن رفرنس های فایل های دیگر در این قسمت (همان link ها) و دیگر این که در head شما می توانید style درون یک صفحه را آنجا تعریف کنید (البته این روش توصیه نمی شود بهتره در یک فایل جدا style css باشد). و همچنین تگ title (سربرگ صفحه html) و meta tag ها در تگ هد تعریف می شود. 

تگ body

در واقع هر آنچه درون صفحه ای شما دیده می شود درون این تگ تعریف می شود. و از مهم ترین تگ های مورد استفاده در تگ بادی می توان تگ های h1 تا h6 و تگ p هستند.

 

ساختار html

 

مهارت لازم جهت یادگیری html

شما برای یادگیری نیازی به مقدمات ندارید زیرا یادگیری آن بسیار آسان  و بدون پیشن نیاز است و شما با کمی تلاش می توانید طی یک هفته آن را به راحتی یاد بگیرید علاوه بر یادگیری html شما نیاز دارید در کنار آن css را هم فرا بگیرید تا بتوانید به صفحه های خود ظاهری جذاب و بهتر بدین 

 

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیف های ویژه در ایمیل خود با خبر شوید...
طراحی فروشگاه اینترنتی